Vücut Ağırlığı

Şekerli yoğurt kilo aldırırmı, yoğurt zayıflatır mı?

Yoğurt kilo mu yapar yoksa zayıflatır mı, yoğurt kaç kalori?

Ev yapımı yoğurt kaç kalori gelir, yarım yağlı yoğurt kaç kalori, light yoğurt kalori, Sütaş kaymaklı yoğurt, Sütaş kaymaksız yoğurt, Sütaş light yoğurt, çilekli yoğurt, probiyotik yoğurt sürekli hayatımızda. Peki kullandığımız yoğurtlar bize kilo mu yapar yoksa zayıflatır mı? Göbek eritmek için kullanılan yoğurt kürü faydalı mı? Bu yazımız üzerinden yoğurt hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şekerli yoğurt kilo aldırırmı, yoğurt zayıflatır mı?

Yoğurdun önemli özelliklerinden biri kalorisinin düşük ancak besin değeri yüksek oluşudur. Bu sayede yoğurt zayıflamaya yarayan kilo yapmayan bir besin kaynağıdır. Ortalama 100 gram yoğurt yediğinizde 60 kalori kadar alırsınız.

Yoğurt bebeklere de kilo yapmaz. Fakat bebekler için yoğurdun önemi büyüktür. Kalsiyum çeriğinin zengin oluşu bebeğin kemiklerinin gelişmesinde ve güçlenmesinde fayda sağlar.

Ev yapımı yoğurt kaç kalori, yarım yağlı yoğurt kaç kalori, light yoğurt kalori

Yoğurt kalori cetveli şu şekildedir;

Not: Yoğurtlar 100 gram olarak belirlenmiştir. Kalorileri 100 gr. üzerindendir.

 • Tam yağlı yoğurt: 66 kalori
 • Yarım yağlı yoğurt: 45 kalori
 • Light yoğurt: 50 kalori
 • Ev yapımı yoğurt: 64 kalori
 • Sütaş kaymaklı: 77 kalori
 • Sütaş kaymaksız: 69 kalori
 • Çilekli yoğurt: 48 kalori
 • Probiyotik yoğurt: 67 kalori

1 kase tam yağlı yoğurt 100 kalori, yarım yağlı olan ise 92 kaloridir.

Yoğurtla nasıl zayıflanır?

Yoğurt üzerinden yapılan bir araştırmaya göre günlük 3 sefet (3 öğün) yağsız yoğurt yiyerek yağ yakmak isteyen kişilerle, diyetlerinde yoğurt bulunmayan kişiler arasındaki bu araştırma sonucunda. Yoğurt yiyenlerin yemeyenlere göre %20’nin üzerinde daha fazla zayıfladıkları, %80’ın üzerindekilerde daha fazla göbek yağı yaktıkları ve %60’ın üzerinde daha çok yağ yaktıkları görülmüştür.

Bu sonuçlar gösteriyor ki; zayıflamak, kilo verme ve göbek yağlarını yakmak için 3 öğün yarım yağlı yoğurt tüketmek fayda sağlıyor. Yoğurttaki kalsiyum miktarı yağ yakmaya özellikle göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için çok fayda sağlar.

Bölgesel zayıflama ile uğraş veren kişilerin light yoğurt tüketmeleri zayıflamalarına daha fazla yardım eder. Sindirim sistemine faydası ile rahatlatıcıdır.

Yoğurt içerisine dereotu, salatalık katarak bir cacık yapın. Hem susuzluğa hem de tok kalmanıza yarayacaktır.

Şekerli yoğurt kilo yapar mı?

Toz şeker kullanıp şekerli yoğurt elde ediyorsanız çok kalori alıyorsunuz demektir ve doğal olarak çok tüketimlerde kilo alırsınız.

Yoğurtla zayıflama kürü

Şu malzemeleri kullanın;

 • 3 kaşık yoğurt,
 • Yarım limonun suyu,
 • Çay kaşığı ile pul biber

Kullanımı;

Yatmadan önce alınarak 15 gün boyunca kullanılır. Pul biberin ve limon suyunun neden kullanıldığını merak ediyor olabilirsiniz, biberin metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. Limon ise idrar sökmeye yarar ve ödem atar.

Şu bilgileri de öğrenmek isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu