Faydalı Bilgiler

Sakal Uzatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sakal Uzatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Sakal Uzatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Sakal Uzatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Sakal Uzatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Bir çok genç erkek sakallarının çıkmasını ve böylece daha olgun gözükmek ister.  Bu makalemizde sakal çıkması için yapılması gerekenlere yer verdik. Köseliğin temel nedenleri içinde hormonal sorunlar ve genetik yer alır. Bildirdiğimiz metotları denemeden önce mutlaka bir doktora başvurup hormonlarınızı ölçtürün, sakal çıkmamasının altında yatan herhangi bir fiziksel sorun olup olmadığını tespit ettirin.

Aşağıda açıkladığimiz tüm malzemeleri aktardan temin edebilirsiniz, alacağınız ürünlerin organik olmasına mutlaka dikkat edin.

Amla yağı ile sakal çıkarma

  1. Amla yağı
  2. Hardal yaprakları

Amla yağı ve hardal yaprakları da saç çıkarmak için bi hayli etkilidir. 1/4 (bir bardağın dörtte biri) amla yağı ile 3 yemek kaşığı hardal yaprağını karıştırın, ezip macun kıvamına getirin. Bunun için blender da kullanabilirsiniz. Sakal bölgesine sürüp 20 dakika beklemede bırakın. Bildirilen süre tamamlandıktan sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Geri kalan macunu buzdolabında 2-3 gün muhafaza edebilirsiniz.  Haftada 4 gün bu uygulamaya devam edin.

Tarçınla sakal çıkarma

  1. Toz tarçın
  2. Limon suyu

Bir tatlı kaşığı öğütülüp toz haline getirilmiş tarçın kabuğu ile 2 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Yüzünüzde sakal çıkmasını istediğiniz yerlere sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Limon cildinizde yanma, tahriş vb sorunlara yol açmazsa haftada 2 kez bu yönteme devam edin.

Okaliptüs yağı sakal çıkarıyor

  1. Okaliptüs yağı
  2. Zeytinyağı

Yarım su bardağı zeytinyağı ile 15-30 damla okaliptüs yağını bir kapta birleştirin. Sakal bölgenize masaj yaparak yedirin. 30 dakika bekletip, soğuk suyla durulayın.

Hindistan cevizi yağı ile sakal çıkarma

  1. Katı Hindistan cevizi yağı
  2. Biberiye yağı

10 birim “katı Hindistan cevizi yağı” ile 1 birim biberiye yağını karıştırın. Birim olarak uygulayacağınız alanın büyüklüğüne bağlı olarak 1 çay kaşığı da 1 tatlı kaşığı da olabilir. Mesela 10 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağına 1 tatlı kaşığı biberiye yağı gibi. Katı Hindistan cevizi yağını internetten temin edebilirsiniz. Sakal bölgesine bu karışımı sürüp, 15 dk bilave edip, yüzünüzü yıkayın.

Sakal Çıkarma Yöntemleri İçin Tıklayınız 

Badem Yağı Sakal Çıkarır mı? Badem Yağı İle Sakal Çıkarma Tarifi Tıklayınız

Sakal Uzatma, Gürleştirme Ve Sakal Çıkması İçin Uzman Önerileri Tıklayınız

Sakal Çıkmamasına Çözüm Önerileri Tıklayınız

Biotin Sakal Çıkarır mı? Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu