Bakım ve Güzellik Doğal Tedaviler

Saçlarınızı vazelin ile canlandırın | Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalı

Uzun ve bakımlı saçların sırrı saçlarınızı güzel beslemekte.özelikle bazı şampuanlar kimisine gereçekten çok iyi gelirken, kimisine ise hiç fayda olmuyor. Sağlıklı saçlar için ne yapmalı ?Bakımlı saçlar için yapılması gereken i arayan bir çok kişi bu konuda doğal yöntemlere yöneliyor. Peke doğal yöntemler ile sağlıklı ve canlı saçlar için neler yapılabilir konusunu araştırdık. Bu doğal yöntemler arasında bir çoğu kişinin bilmedi bir yönetm var aslındaç. bu da Saça vazelin sürmek . bu ilginç yöntem ğile sağlıklı bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz

Sağlıklı Saçlar için Vazelin

Evet yanlış okumadınız. daha önce şu haberimize Saça Aloe Vera sürülmesini yazmıştık. Sağlıklı saçlar için vazelin de kullanabilirsiniz.  vazelinin içinde bulunan mineral yağlar saçlarının beslenmesine yardımcı olurken, hılzı bir şekilde uzamasını da sağlıyor. 1870 te piyasaya sürülen vazelin 100 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Vazelin aslında birçok şampuan ve saç kreminin içinde de bulunduğundan aslında farkında olmadan bir çok kullanıcı saça vazelin sürmüş oluyor.

vazelin saçlarınızı yumuşatmasının dışında parlaklık, canlılık verir. Ayrıca bazı saçına vazelin sürenler bunun kepği de önlediğini söylüyor.

Sağlıklı Saçlar için ne yapmalı
Sağlıklı Saçlar için ne yapmalı kaynak : Ekşi Sözlük

Vazelin saça nasıl sürülür ?

Vazelin saça sürmek için ööncelikle kaliteli bir vazelin almalısınız. Eczanelerde genelde kaliteli markaların vazelinleri bulunur. Bu nedenle alacağınız ürünü eczaneden edinin. mümkünse alacağınız ürünün içinde boya ve parafen olmasın.  Aldığınız vazelini saçınıza sürmek için öncelikle sizin için yetecek kadar (1-2 kaşık) vazelini bir kapta ısıtarak eritin(Dikkat ateş üzerinde ısıtmayın sıcak sı kabının içine koyabilirsiniz mesala). sonrasında bunu bir şişeye koyup haftada 1-2 defa kullanabilirsiniz.

Saçlara kullanılacak vazelin nerede satılır

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saça sürülecek vazelini her yerde bulabilirsiniz ama kaliteli vazelin Eczanelerde olur. eczanelerden elde edeceğiniz vazelin ile kendinize basit, kolya ve ucuz bakım kürü yapabilirsiniz.

Saç için Vazelin kullanmak saçlarda bitlenme yapar mı ?

Bitlenme saçın kirine değil daha çok varlığına gelir. yani bitli bir ortamda iseniz saçlarını ne kadar temiz olursa olsun bit bulaşabailir. Vazelini saça sürmek saçınızı bir miktar yağlanmasına da sebep olacaktır. bu nedenle saç yıkama sıklığınızı bir nebze artırmanız faydanıza olacaktır.

Vazelin kuru saça mı sürülür ?

Vazelin asıl etkisini zatenm kuru saçlar üzeinde gösterir. anında bir yumşaklık sağlar ve elektiriklenmeyi önler. Özelikle elektiriklenmeden şikayetçi kullanıcılara için hayat kurtarıcıdır diyebiliriz.

Değerli ziyaretçilerimiz. bugun kü yazımız ile saç bakımı konusunu işledik yazdığımız yazılar derleme olup, hiç bir tıbbi tavsiye anlamına gelmez. Sağlıklı saçlar için ne yapmalı konusunda Aklınıza takılan soru olduğuda youm olarak sormaktan çekğinmeyinç sağlıcakla kalın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir