Bakım ve GüzellikDoğal Tedaviler

Vazelin Saç Uzatır mı? Vazelin İle Saç Bakımı *2020

Vazelin İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Vazelin ile saç bakımı, uzun ve bakımlı saçların sırrı saçlarınızı güzel beslemekte. vazelin faydaları, özelikle bazı şampuanlar kimisine gerçekten çok iyi gelirken, kimisine ise hiç fayda olmuyor. Sağlıklı saçlar için ne yapmalı ?Bakımlı saçlar için yapılması gereken i arayan bir çok kişi bu konuda doğal yöntemlere yöneliyor. Peke doğal yöntemler ile sağlıklı ve canlı saçlar için neler yapılabilir konusunu araştırdık. Bu doğal yöntemler arasında bir çoğu kişinin bilmedi bir yöntem var aslında. bu da Saça vazelin sürmek . bu ilginç yöntem ile sağlıklı bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz

Sağlıklı Saçlar İçin Vazelin Kullanımı

Evet yanlış okumadınız. Vazelin kullanarak sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz. Daha önce şu haberimize Saça Aloe Vera sürülmesini yazmıştık. Sağlıklı saçlar için vazelin de kullanabilirsiniz.  vazelinin içinde bulunan mineral yağlar saçlarının beslenmesine yardımcı olurken, hılzı bir şekilde uzamasını da sağlıyor. 1870 te piyasaya sürülen vazelin 100 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Vazelin aslında birçok şampuan ve saç kreminin içinde de bulunduğundan aslında farkında olmadan bir çok kullanıcı saça vazelin sürmüş oluyor.

vazelin saçlarınızı yumuşatmasının dışında parlaklık, canlılık verir. Ayrıca bazı saçına vazelin sürenler bunun kepği de önlediğini söylüyor.

Vazelin Saç Uzatır mı? Vazelin İle Saç Bakımı *2020
Sağlıklı Saçlar için ne yapmalı kaynak : Ekşi Sözlük

Vazelin saça nasıl sürülür ?

Vazelin saça sürmek için öncelikle kaliteli bir vazelin almalısınız. Eczanelerde genelde kaliteli markaların vazelinleri bulunur. Bu nedenle alacağınız ürünü eczaneden edinin. mümkünse alacağınız ürünün içinde boya ve parafen olmasın.  Aldığınız vazelini saçınıza sürmek için öncelikle sizin için yetecek kadar (1-2 kaşık) vazelini bir kapta ısıtarak eritin(Dikkat ateş üzerinde ısıtmayın sıcak su kabının içine koyabilirsiniz mesela). sonrasında bunu bir şişeye koyup haftada 1-2 defa kullanabilirsiniz.

Saçlara Kullanılacak Vazelin Nerede Satılır?

Vazelin fiyat olarak çok pahalı bir ürün değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saça sürülecek vazelini her yerde bulabilirsiniz ama kaliteli vazelin Eczanelerde olur. eczanelerden elde edeceğiniz vazelin ile kendinize basit, kolya ve ucuz bakım kürü yapabilirsiniz.

Saç İçin Vazelin Kullanmak Saçlarda Bitlenme Yapar mı ?

Bitlenme saçın kirine değil daha çok varlığına gelir. yani bitli bir ortamda iseniz saçlarını ne kadar temiz olursa olsun bit bulaşabilir. Vazelini saça sürmek saçınızı bir miktar yağlanmasına da sebep olacaktır. bu nedenle saç yıkama sıklığınızı bir nebze artırmanız faydanıza olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu