Kadın

Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası

Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası

Şampuanların köpürmesini sağlayan kimyasal bileşene SLS yahut sülfat denilmektedir. Bu bileşen zamanla saçların renginin bozulmasına ve saçta kuruma ve kırılmalara neden olmaktadır. Bu nedenle sülfat içermeyen şampuanlar son haftalarda çok popüler olmuştur.

Şampuanlarda bulunan sülfatın amacı ölü derileri temizlemek ve saçtaki kiri arındırmaktır. Bu durum her ne kadar normal gibi gelse de sülfat bunun yanı sıra saç derisindeki doğal yağı da yok etmektedir. Bunun neticesinde hassaslaşan saç derisinde kızarıklık, kaşıntı ve kuruluklar meydana gelmektedir. Tüm bundan dolayırden ötürü şampuan seçerken özellikle de eğer saçlarınız kuru ve yıpranmış ise kesinlikle sülfatsız olan şampuanları tercih etmelisiniz. Çünkü saçınız ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu için sülfatlı şampuan kullanmanız halinde saçlarınızın hali daha da kötüleşecektir.

En İyi Sülfat (SLS) İçermeyen Şampuanlar Nelerdir?

OGX Dolgunlaştırıcı Biotin & Kolajen Sülfatsız Şampuan 385 ml

OGX (Organix) markasının çıkarmış olduğu sülfatsız şampuanın içinde B7 Vitamin, kolajen ve hidrolize buğday proteini bulunmaktadır. Bu özel formülü aracılığıyla saç tellerine derinlemesine nüfus ettiği için saçlardaki kir ve yağı çok iyi biçimde temizlemektedir. Saçları temizlemesinin bunun yanında saçların beslenip güçlenmesinde de çok yardımcıdır. Ek olarak, bu şampuan saçların göz alıcılığını arttırır ve özellikle de ince telli ve sönük saçları dolgulaştırır ve hacim sağlar.Fiyatı:59,90 TL’dir

Herbal Essences Sülfatsız Güç Ve Nem Aloe + Bambu Şampuan

Herbal Essences sülfatsız şampuanın sahip olduğu kuvvetli ve saf aloe + bambu içeriği saçların çok iyi biçimde nemlenmesini sağlar. Ayrıca bu şampuan saçlarda yıpranmaları iyileştirip sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Fiyatı:79,90TL’dir.

Kerastase Discipline Bain Fluidealiste Sulfatsız Şampuan

Kerastase discipline bain fluidealiste sülfatsız şampuan saçları yumuşacık yaptığı için kolay taramaya olanak sağlar. Ek olarak içindeki Morpho-Keratin kompleksi aracılığıyla saç tellerini kaplar ve elektriklenme sorununi yok eder. Saçların daha kolay şekillenmesini sağlayan bu şampuan özellikle de boyama ve işlem görmüş saçlara iyi gelir. Fiyatı:163,50 TL’dir.

Davines Oi Tüm Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan

Davines Oi sülfatsız ve parabensiz şampuan saçları yormadan temizler ve bunun bunun yanında saçları korur. Saçların yumuşacık olup kolay taranmasını da sağlar. Bu şampuanı her tip saçta günlük olarak kullanabilirsiniz. Fiyatı:495 TL’dir.

The Natural Ritualist Tuzsuz Tüm Saçlar Için Sülfatsız Şampuan

The Natural Ritualist tuzsuz ve sülfatsız şampuan her saç tipi için kullanılabilir. Ek olarak bu şampuanı düzenli kullandığınızda saçlarınızdaki güçlenmeyi fark edeceksiniz. Saçlarınız daha nemli, daha yumuşak ve çok daha göz alıcı bir görünüme kavuşacak. Fiyatı:19,90 TL’dir.

Bonacure Ph 4.5 Renk Koruma Sülfatsız Şampuan

Bonacure Ph 4.5 Renk Koruma Sülfatsız Şampuan boyanmış saçlar için çok tercih edilen başarılı bir şampuandır. Saçlarınızdaki rengin uzun süre muhafaza edilmesinı sağlamasının bunun yanında saçları içten dışa çok iyi biçimde korur ve kuvvetlendirir. Fiyatı:128,86 TL’dir.

Wella Elements Renewing Sülfatsız Yenileyici Şampuan

Wella Elements Renewing sülfatsız yenileyici şampuan boyalı ve zarar görmüş saçlar için özel olarak üretilmiştir. Yapısı hafif olduğu için saça bakımını saçta ağırlaşma olmadan yapmaya yardımcı olmaktadır. Ek olarak sahip olduğu yenileyici özlerin yıpranmış saçları yenileme ve saç yüzeyini pürüzsüleştirme özelliği bulunmaktadır. Bu şampuanın en iyi yönlerinden birisi sülfat ve paraben içermediği için saçları yormaz ve bunun yanı sıra saçların çok daha canlı ve göz alıcı olmasını sağlar. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuanı nemli saça masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilir. Köpürterek tüm saça yaydıktan sonra durulayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Gerek görüyorsanız bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.Fiyatı:60,00TL’dir.

Natural Herbs Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuan

Natural Herbs sülfatsız ve tuzsuz keratin şampuan saçta keratin azalmasına bağlı olarak görülen matlaşma, cansızlaşma ve kuruma gibi problemlere karşı oldukça etkilidir. Saçları beslemesinin bunun yanında saçların yeniden yapılanmasına destek olur. içinde SLS (sülfat), tuz ve paraben bulunmamaktadır. Saçların kolay taranmasını, bi hayli hızlı ve basit şekillendirilmesini sağlayıp elektriklenme ve kabarma gibi problemlerin önüne geçen bu şampuan ile canlı ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Fiyatı:39,90 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu