Güzellik Kadın

Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir?

Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir?

Dalgalı saçlar bayanların en çok kullandığı ve yaptığı saç modelidir. Kendiliğinden dalgalı saça sahip olanlar için saça şekil vermek oldukça kolaydır tabi ki ancak saçları düz ya da şekilsiz olan kişiler için dalgalı saç yapmak bazen zor olabiliyor. Saçlarınızı doğal dalgalı hale getirmek için yapmanız gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde istediğiniz doğallığı elde edeceksiniz. Peki, saçlara doğal dalga görünümü nasıl verilir?

Maşa yardımı ile tutamlara ayırdığınız saçlarınızı isteğinize göre ince ya da kalın şekilde dalgalandırabilir siniz. Maşa kullanımını bitirdikten sonra dalgalı hale gelen saçlarınızı elektriklenme önleyici ya da sabitleyici maddeler kullanarak dağıtmalı ve doğal bir şekil vermelisiniz.

saclara-dogal-dalga-gorunumuEğer ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Nemli saçınızı tutamlar haline ayırarak sünger bigudilere sarıp bir gece boyunca beklediğinizde kalktığınızda istediğiniz doğal saçları elde edeceksiniz. Saçlarınızı açtıktan sonra ufak dokunuşlarla doğal görünüm elde edeceksiniz. Isı kullanmadan yapacağınız doğal dalga elde etmek için bir diğer yöntem ise saç bandı ile toplamak. Nemli saçınızı tutamlar halinde saç bandınıza dolayarak beklediğinizde daha kalın dalgalar elde edeceksiniz.

Dalgalı saç elde etmek için sıklıkla kullanılan bir diğer yöntem ise saçlarınızı istediğiniz kalınlıkla burarak minik lastik tokalar ile tutturmak. Bu şekilde isterseniz çok küçük dalgalar isterseniz iri dalgalar oluşturabilirsiniz.  Bu işlemlerin sonrasında çeşitli saç bakım ürünleri yardımı ile daha kalıcı dalgalara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir