GüzellikKadın

Saça Dalga Nasıl Yapılır? Saça Dalga Vermek, Saça Doğal Dalga Vermek *2020 Bilgileri

Saça dalga nasıl yapılır sorusunu mailimde attığınız mesajlarda çok sordunuz. Saça dalga dermek bilinenin aksine çok kolay yöntemleri bulunmaktadır. Saça doğal dalga vermek isteyen siz değerli kullanıcılara elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Şimdi sizlere saça dalga verme teknikleri ile alakalı basit ama etkili ipuçları vereceğim.

Saça Dalga Vermek

Saça dalga vermek kadınların en çok kullandığı ve yaptığı saç modelidir. Kendiliğinden dalgalı saça sahip olanlar için saça şekil vermek oldukça kolaydır tabi ki ancak saçları düz ya da şekilsiz olan kişiler için dalgalı saç yapmak bazen zor olabiliyor. Saçlarınızı doğal dalgalı hale getirmek için yapmanız gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde istediğiniz doğallığı elde edeceksiniz. Peki, saça doğal dalga vermek isterseniz nasıl verebilirsiniz?

Saça Doğal Dalga Vermek

Saça Dalga Nasıl Yapılır? Saça Dalga Vermek, Saça Doğal Dalga Vermek *2020 Bilgileri

Maşa yardımı ile tutamlara ayırdığınız saçlarınızı isteğinize göre ince ya da kalın şekilde dalgalandırabilirsiniz. Maşa kullanımını bitirdikten sonra dalgalı hale gelen saçlarınızı elektriklenme önleyici ya da sabitleyici maddeler kullanarak dağıtmalı ve doğal bir şekil vermelisiniz.

Eğer ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Nemli saçınızı tutamlar haline ayırarak sünger bigudilere sarıp bir gece boyunca beklediğinizde kalktığınızda istediğiniz doğal saçları elde edeceksiniz. Saçlarınızı açtıktan sonra ufak dokunuşlarla doğal görünüm elde edeceksiniz. Isı kullanmadan yapacağınız doğal dalga elde etmek için bir diğer yöntem ise saç bandı ile toplamak. Nemli saçınızı tutamlar halinde saç bandınıza dolayarak beklediğinizde daha kalın dalgalar elde edeceksiniz.

Saça Dalga Nasıl Yapılır? Saça Dalga Vermek, Saça Doğal Dalga Vermek *2020 BilgileriDalgalı saç elde etmek için sıklıkla kullanılan bir diğer yöntem ise saçlarınızı istediğiniz kalınlıkla burarak minik lastik tokalar ile tutturmak. Bu şekilde isterseniz çok küçük dalgalar isterseniz iri dalgalar oluşturabilirsiniz.  Bu işlemlerin sonrasında çeşitli saç bakım ürünleri yardımı ile daha kalıcı dalgalara sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin saça dalga veren ürünleri inceleyelim.

Saça Dalga Veren Ürünler

Saç maşaları, dağınık ve doğal saçların tek önemli aleti değildir. Şekillendirici ürünler bazen istediğiniz bazende başkasında imrenerek bakıp, benim saçlarımla böyle olsun dediğiniz anlarda kilit rölü oynuyor. Tabi seçeceğiniz üründe saç tipinize göre değişiklik gösterir.

  • Kérastase Materialiste Dolgunlaştırıcı Sprey (İnce Telli Saçlar)
  • Amazonian Muru Muru Düzleştirici Amazon Yağı (Kalın Telli Saçlar)
  • KMS Hair Stay Anti-Humidity Seal Elektriklenme Karşıtı Sprey (Kalın Telli Saçlar) (Saç Kuruduktan Sonra)
  • Urban Tribe 06.5 Sea Water Deniz Suyu Spreyi (Dalgalı Saçlar)
  • Nashi Curly Maker Kıvrım Güçlendirici Krem (Kıvırcık Saçlar)
  • L’Oreal Techni Art Next Day Hair Vahşi Kabarık Görünüm için Hafif Sprey (Düz Saçlar)
Kısa Saça Dalga Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu