Güzellik

Saç Uzatan Evde Yapılan Maskeler

Saç Uzatan Evde Yapılan Maskeler

Kadınların kendi kişisel bakımları için önem verdikleri en önemli şeylerden biri şüphesiz saçlarıdır. Saçlarının hem sağlıklı hem güçlü hem de uzun olmasını isteyen kadınlar bunun için çok fazla para harcamaktadır. Fakat bu kadar para harcamak hem maddi açıdan hem de doğal yöntemlerden olmadığı için saçların sağlığını bozduğu için zararlar vermektedir. Bunun yerine ise saç uzatan evde yapılan maskeler bulunmaktadır. Bunlar hem oldukça ucuz hem de sağlıklı yöntemler olmakla birlikte kuaförlerde bulunan ve bilmediğimiz kimyasalların saçlarımıza işlenmesi yerine doğal, sağlıklı ve herkesin evinde bulunan malzemeler ile oluşturulabilen maskelerdir.

Bu maskelerden ilki zeytinyağı ve sarımsaktan oluşan bir karışımdır. İlk olarak 5 diş sarımsağı iyice ezdikten sonra bir kâseye aktarın. Daha sonra ise 3 yemek zeytinyağını sarımsakların üstüne boşaltın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı 24 saat bekletin. 24 saat geçtikten sonra masaj yaparak saç diplerini iyice sürün ve başınızı hava almayacak şekilde iyice kapatın. En son olarak yaklaşık 2. 5 saat bekledikten sıcak ılık su ile iyice durulayın. Bunu haftada 1 kez ve düzenli olarak uygulamanız yeterli olacaktır. İkinci olarak yumurta ve bal kullanarak yapılan daha basit bir tarif bulunmaktadır. İlk olarak 1 yemek kaşığı balı kâseye koyduktan sonra 1 yumurtanın beyazını koymadan sarısını bal ile birlikte karıştırın. Bu maskeyi de 1. 5 saate yakın saçınızda bekletebilirsiniz. Daha sonra bol su ile iyice durulanmalıdır.

Diğer bir maske yöntemi ise havuç, su ve yumurtadan oluşan saç maskesidir. Bununda yapımı çok kolay olmakla birlikte bunda da yumurtanın sarısını kullanacağız. İlk olarak 2 tane çok büyük olmayan havucu rendeliyoruz ve bunu yarım litre suda kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra ılımasını bekleyip suyunu posasından ayırıyoruz. Bu suyun içerisine ise yumurta sarısını ekleyip iyice karıştırıyoruz. Daha çok fazla bekletmeden maskeyi saçımıza sürüyoruz. Yarım saat geçtikten sonra ılık su ile duruluyoruz. Bunu haftada 1 kere yapmanız saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.  Son zamanlarda ise önerilen bir diğer şey de susam yağıdır. Saçınızın hepsine masaj yapacak kadar susam yağını 7-8 dakika boyuuna masaj yaparak özellikle diplerine uyguluyoruz. Daha sonra bol su ile yıkadıktan sonra düzenli kullanımdan sonra saçlarınızın daha gür olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu