Güzellik

Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

Kadınlar saçlarını boyattıklarında beğenmediklerinde ya da farklı bir tona dönmek istediklerinde boyalı saçları akıtmak istemektedirler. Saç boyaları üç çeşit olarak dikkat çekmektedir. Kalıcı saç boyaları, yarı kalıcı boyalar ve yıkanınca geçen boyalar olarak çeşitleri mümkündür. Kızıl ve renkli kalıcı saç boyaları için akıtmak pek mümkün değildir. Ancak diğer yarı kalıcı ve yıkanınca akan saç boyalarında bu mümkündür. Bu nedenle kadınların ilk tercihleri her zaman yıkanınca akan ya da yarı kalıcı saç boyaları olmalıdır. Saç boyasını akıtmak için yöntemler şunlardır;

Saçların sık sık ılık su ile yıkanması gerekmektedir. Ilık su saçların boyalarının gevşemesine ve belli bir süre sonra akmasına neden olmaktadır. Eğer duşa girmeden önce saç diplerine zeytinyağı ile masaj yapılıp yarım saat bekledikten sonra duşa girilirse saç boyalarının aktığı görülecektir. Saçlara ağartıcı ürünler kullanılabilir. Ancak bunu yaparken dikkat edilmesi gereken konu eğer dip boya zamanı geldiyse orijinal saça ağartıcının değmemesine dikkat edilmelidir. Saçların şampuan yerine sabunla ile yıkanması durumunda saç boyalarının aktığı görülecektir. Saçların limon suyu ile silinmesi ya da yıkanması durumunda saç boyalarının limonun içerdiği etken madde sayesinde süzüldüğü ve aktığı görülecektir.

Bitkisel içerikli sabun ve şampuanlarda saç boyalarının akmasına neden olmaktadır. Özellikle bitkisel özlü sabunlar saç boyasının akması için birebirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu