GüzellikKadın

Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm

Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm

Saçlarımız özellikle biz kadınlar için çok önemlidir. Saçlarımız her zaman bakımlı ve parlak olsun isteriz. Zaman zaman renk değişikliği yapmasak olmaz. Ama bazen sonuç istediğimiz gibi olmaz. Bu da bizim için başlı başına bir sorundur. Tekrar boyamak ya da kimyasallarla saçımızın rengini açmak oldukça yıpratıcı bir işlemdir. Saçımız zara görsün istemeyiz. Böyle durumlarda saç boyasını akıtmak için bitkisel çözüm önerilerine bir göz atmakta fayda vardır.

Limon ile saç boyası akıtmak en bilinen çözümlerden birisidir. İçerdiği asit sayesinde saç boyasından kurtulabilirsiniz. Saçlarınızı limon suyu ile durulayın. Bu şekilde yarım saat bekleyin ve saçlarınızı tekrar su ile durulayın.

Beyaz sabunda bir diğer bitkisel çözümdür. Sabunun boya silme özelliği vardır. Ayrıca beyaz sabun arındırıcı olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey sabunun kurutucu özelliği olduğunu unutmamak. Bunun için uygulamadan sonra saçınıza krem uygulayabilirsiniz. Sabunla saçınızı güzelce köpürtüp biraz bekleyin ve durulayınız.

Karbonatta saç boyası akıtmakta kullanabileceğimiz bir diğer bitkisel çözümdür. Kullandığınız şampuanın içine 3 çay kaşığı karbonat koyarak kullanabilirsiniz. Saçınızı şampuanladıktan sonra 15 dakika kadar saçınızda bekletin ve daha sonra durulayınız.

Kepek şampuanı da kullanabilirsiniz. Önce zeytinyağı ile saç derinize masaj yapmanız önerilir. Çünkü kepek şampuanının kurutma özelliği vardır. Zeytinyağı sürdükten sonra şampuanla yıkayıp güzelce durulayın. Bu maske saçınızı bir kaç ton açabilir sadece.

Son olarak sıcak su ile akıtabilirsiniz. Sıcak su yöntemi çok uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Her duşunuz da saçınızı sıcak su ile yıkayınız. Yavaş yavaş saçınızın açılacağını göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu