Ana sayfa » Güzellik » Saç Boyası Akıtmak İçin Karbonat

Saç Boyası Akıtmak İçin Karbonat

Saç Boyası Akıtmak İçin Karbonat

Bayanlar değişikliği sever ve bu değişiklikler için de en çok yapılan saç boyamadır. Fakat saç boyandığı zaman renk her zaman istendiği gibi olmaz. Bu tür zamanlarda da saçı tekrar boyamak saça zarar vereceği için saçta bulunan boyayı saça zarar vermeden akıtmak yapılacak en mantıklı işlemdir. Saç boyasını akıtmak yollar vardır ve bu yollardan biri de karbonat kullanmaktır.

İstenmeyen Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat Karışımı Nasıl Kullanılır?
Karbonat kullanarak saç boyasını akıtmak için öncelikle yapılması gereken saç yıkarken kullanılan şampuana 3 çay kaşığı şampuan eklenir. Daha sonra saç yıkanır ama durulama için 15 dk. beklenir. Bu sürenin sonunda da saç yıkanır. Bu şekilde de saç da bulunan boya akar. Bu işlemin yani şampuana eklenen karbonatın saça herhangi bir zararı yoktur. Tamamen doğal bir işlemdir ve bu işlem sayesinde saçınızda bulunan boyadan herhangi bir kimyasal kullanmadan kurtulmuş oluyorsunuz.

Saçta bulunan istenmeyen boyadan hiçbir kimyasal madde içeren bir karışım kullanmadan karbonat ile kurtulabilirsiniz ve uygulaması da oldukça kolay olan bir yöntemdir. Saçlara zarar vermeden istenmeyen boyadan kurtulmak istiyorsanız eğer uygulaması kolay olan karbonat ve şampuan karışımını kullanabilirsiniz. Uygulaması kolay olmasının yanında da maliyet olarak da oldukça düşük maliyetli bir yöntem olduğunu da söylemek gerekir. Ayrıca da az öncede dediğimiz gibi bu karışım saçınıza hiçbir zarar vermeyecektir.

] }
1 Yorum

Aysun Gürsoy says: - 7 Ekim 2020, 22:53

Sorularınızı buradan iletibilirsiniz.