Hamileler İçin Rüya Tabirleri

Rüyada hamile olduğunu görmek hayra mı yoksa şerre mi yorulur?

Rüyada hamile olduğunu görmek

Rüya tabirlerine göre rüyada hamile görmek tıpkı gerçekte hamilelikte olduğu gibi bir hediyedir. Hemen yazımızın başında belirtelim; “Rüyada Hamile Olduğunu Görmek” hayırlı bir rüyadır ve bu rüya sahibi yani rüyanızda kendiniz hamileyseniz şerre yorulmaz.

Çocuk bekleyen ve çocuk umudu ile yanıp tutuşan bir anne adayının bilinçaltı düşünceleri rüyalarına yansıyabilir. Eğer bebek isteyen evli bir kadınsanız, psikolojik olarak bu tür rüyaları görüyor olabilirsiniz. Rüyanıza aldanarak hamile olduğunuz düşüncesine kapılmak sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Adet döngünüzde gecikme olduysa Adetin geciktiği 5. hafta (normal adet gecikmesinin başladığı gününüzden sonraki hafta) kan veya idrar testi yaparak gebelik testi sonucuna ulaşabilirsiniz. Kesin sonuç kan testinde çıkacaktır. 1, 2, 3, 4 haftalık hamilelik testlerinden sonuç alamayabilirsiniz. 5. hafta ve sonrası doğru sonucu verecektir.

Şimdi gelelim rüyada kendini hamile görmek ne anlama gelir?

Rüyada kendini hamile olarak görmek

Evli olan bir kadın kendini hamile olarak görürse kesin olmamakla beraber hamile olabileceğini veya bir başka müjdeli haber alacağına işaret eder. Tıpkı hamilelikte bir anne adayına verilen en güzel hediye sağlıklı bir bebek ve gebelik dönemidir.

Bekar kızın kendini hamile görmesi

Bakire kızlarda kendini gebe olarak görülmesi ise evleneceği kişinin rüyayı gören kişiye uygun olacağı anlamını taşır. Rüyanızı şerre yormayın ve hayırlı olması için dua edin. Rüyayı gören bekar kız eğer bir öğrenci ise başarılı bir öğrenim dönemi geçireceği aynı zamanda birçok konuda bilgi ve becerilerinin artacağı anlamına gelir. Bilgi, beceri, yetenek olarak verilen hediye anne karnında bebek görünümü olarak bekar kıza sunulur.

Rüyamda hamileyim endişelenmeli miyim?

Hamile olarak kendinizi olmadık bir biçimde görüyorsanız sıkıntıya düşebilirsiniz. Örneğin insan dışında bir varlığa benzeyen yaratık doğuracağınızı veya korkunç bir yaratığa hamile olduğunuzu görmeniz elinizden gidecek mala, paraya, huzursuzluğa, kedere sebep olacak sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.

Kötü şekilde kendimi rüyada hamile görünce ne yapmalıyım?

Rüyayı gördüğünüz sabahında 2 rekat namaz kılın ve dua ederek hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine, gördüğünüz rüyanın hayırlara vesile olmasını dileyin.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu