Güzellik

Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Hangi ruj çeşidinin daha kalıcı, hangisinin daha yoğun renk pigmentasyonlu, hangisinin daha kolay uygulanabilir olduğunu merak mı ediyorsunuz? ‘Ruj çeşitleri nelerdir?‘ diye soruyorsanız, işte ruj çeşitleri;

Bildiğiniz standart rujlar, Classic Lipsticks olarak adlandırılır ve bu rujlar fazla kalıcı olmadığı gibi renk vermekten başka besleme gibi özellikleri olmayan stick rujlardır.

Likit rujlar, genellikle parlak glosslar olarak üretilmesine rağmen son zamanlarda mat likit rujlar da çıkmıştır. Bu rujlar kendi fırçaları ile uygulanır ve likit yapıda olan kalıcı rujlardır.


Longlasting yani uzun süreli kullanıma uygun kalıcı rujlar, genellikle yağ oranı düşük olduğundan dudakları kurutan rujlardır fakat gün boyu kalıcılık dahi sağlayanları vardır vr bu da sürekli rujunu tazeleyemeyen bayanlar için oldukça kullanışlı olabilir. Bu rujları kullanmadan önce bir miktar nemlendirici krem uygulaması yapmak oldukça işe yarayacaktır.

Lip Volumizer yani dudakları dolgunlaştıran rujlar, son zamanlarda hanımların favorisi haline gelmiştir. Bu rujlar içerikleri ile dudakları hafif bir kaşınma ve yanma hissi ile şişirir ve dolgunlaştırır.

Kalem rujlar diğer ruj çeşitlerine göre oldukça kalıcıdır ve kalem şeklinde olduğu için çoğu rujdan daha kolay uygulanır formdadır fakat dudaklara kuru bir his vereceği için nemlendiriciler ile kullanmak daima işe yarayacaktır.

Shiny Lipstick yani parıltılı rujlar, içeriğindeki simler ile dudakların simler ile parlamasını ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu