Faydalı Bilgiler

Renkli Sehpalar İle Ortamınıza Renk Katın

Renkli Sehpalar İle Ortamınıza Renk Katın

Ev dekorasyonumuzda renkler çok büyük önem taşımaktadır. Genellikle tek renk ve ona uyumlu olan birkaç renk ile ev dekorasyonu yaparız. Özellikle sade bir ev dekorasyonu isteyenler beyaz renklerindeki mobilyalar ile salonlarını dekore ederler. Lakin tek renkler ile olan ev dekorasyonuna başka renkleri de katmak gereklidir. Bu renk katma işlemini sehpalarınız ile yapabilir ve renkli sehpalar ile ortamınıza renk katarak çok daha hoş bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Renkli Sehpalar İle Ortamınıza Renk Katın

 

Rengârenk Sehpalar Artık Her Yerdeler

Evlerimizde kullandığımız orta sehpalar ya da zigon diye adlandırılan birkaç adet farklı boylardan oluşan sehpalar son yıllarda bir hayli renk kazandı. Eskiden sadece siyah, kahverengi ve beyaz gibi tek renk üretilen bu sehpalar artık çok farklı renklerde üretilerek evlerimize gelmeye başladılar. Özellikle orta sehpalar halen sade renlerde ama farklı renk tonlarında da üretilirken zigon denilen farklı boyutlardaki sehpalar rengârenk üretilmektedir. Genellikle 3 adetten oluşan bu sehpaların her biri ayrı bir renk olarak üretilmektedir.  Renkli sehpaları sade bir ev dekorasyonunuz var ise rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Çok Renkli Evlere Daha Sade Sehpalar Tavsiye Ederiz

Evinizin dekorasyonunda çok fazla renk kullandıysanız sehpa modellerinden de sade renkli olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yani koltuklarınız mavi, mobilyalarınız beyaz, aksesuarlarınız kırmızı, pembe ve mor renklerindeyse, bunların yanında da kullandığınız diğer eşyaların ve perdelerinizin rengi de farklı farklı ise sehpalarınızı hepsi aynı renk olan bir model seçebilirsiniz. Bu sehpa evinizde kullandığınız renklerden sadece birini içermelidir. Zaten çok fazla renk barındıran ve göz yoran bu tarz ev dekorasyonunda doğru parça kullanımı çok daha önemlidir.

Renklilik Evinize Canlılık Da Katar

Evinizin tamamını aynı renkte dekore ederseniz tekdüzeliği sağlamış olursunuz. Lakin bu dekorasyonun içine renk katarsanız çok daha canlı ve hareket sağlanmış bir salon ya da ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ev dekorasyonunda sehpanın yeri önemlidir. Özellikle evinize gelen bir misafire çıkartacağınız ikramları servis etmek için sehpalar çok büyük yardımcılarınızdandır. Misafirlerinize bile sunduğunuz sehpalarınızın da şık ve güzel olması gerekmektedir. Genellikle modern ve country tarzına uygun olan renkli sehpalar klasik tarzdaki ev dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Bu tarzlar dışında kalan avangart tarzında renkli sehpalar çok fazla tercih edilmemektedir.

Evinizdeki Sehpaları Renklendirin

Evinizde kullandığınız sehpaların da renkli olmasını istiyor lakin yeni bir masraf çıkartmak istemiyorsanız çok kolay bir işlem ile sehpalarınızı renklendirebilirsiniz. Genellikle geri dönüşüm olarak adlandırılan bu sehpa boyama işini isterseniz bir atölyeye yaptırabilir isterseniz de kendiniz yapabilirsiniz. Hobi marketlerden ya da yapı marketlerden alacağınız renkli ahşap boyalar ile sehpalarınızı boyayabilirsiniz. Öncesinde zımpara işlemini de yapmanız gerektiğini ise unutmamalısınız. Boyadığınız sehpaları bir süre iyice kuruttuktan sonra kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu