GüzellikKadın

Eyeliner Ne Demek? Krem, Kalem, Likit, Jel Eyeliner Nasıl Sürülür? Nasıl Çekilir? *2020* Güzellik

Eyeliner ne demek sorusundan önce makyaj konusunda en büyük role sahip bir araçtır.  Eyeliner nasıl çekilir gibi internette sayısızca soru bulunmakta. Bunları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Krem, likit, kalem ve jel eyeliner nasıl sürülür cevapları bu yazı dizimizde olacak. Keyifli okumalar.

Eyeliner Ne Demek

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir. Daha belirgin ve daha büyük gözler istiyorsanız mükemmel bir göz aracıdır.
Üç çeşidi eyeliner vardır:
  • Likit eyeliner: Likit haldedir. İnce uçlu fırçası ile kirpik köklerine yakın bir hat çekmeye izin verir.
  • Kalem eyeliner: En yaygın kullanılan kalem biçimindeki eyeliner’dır.
  • Jel ya da krem eyeliner: Kalem eyeliner’ın sertliğinden hoşlanmayanlar ile likit eyeliner’ı yeterince dikkatli kullanamayanlar için idealdir.
Eyeliner çekmesine bilene muhteşem, çekmesini bilmeyene tam bir faciadır. Özel günlerde ya da normal gündelik zamanda da kullanılır. Eğer rujdan sonra makyajınızı tamamlamak istiyorsanız eyeliner kullanabilirsiniz. Küçük gözlerinizi eyelinerla öne çıkartabilirsiniz. Genelde yeni başlayanlar kalem eyeliner kullanır. Ona eli yatkın olanlar dumanlı bir göz makyajına ya da hafif bir göz makyajında harika olur. Benim kullandığım eyeliner maybelline new yorkun lasting drama eyelinerına indirim yakaladığınızda alınabilecek en harika eyelinerdandır ama çekmesini bilene :)
Eyeliner Ne Demek? Krem, Kalem, Likit, Jel Eyeliner Nasıl Sürülür? Nasıl Çekilir? *2020* Güzellik

Renkli Eyeliner

Renkli eyelinerlar son zamanlarda oldukça moda olan ve siyah eyelinerlardan son zamanlarda daha çok satan ürünlerdir. Kullanımı oldukça kolay olan, jel ve kalem olmak üzere iki çeşit fazda bulunan bu renkli eyelinerlar, genellikle mor, mavi, kırmızı, yeşil, turkuaz, pembe gibi renklerde üretilir ve ten renginize göre ya da göz renginize göre renkli eyeliner kullanmak hem gözlerinizi daha belirgin kılacaktır hem de ten renginiz ile kontrast oluşturan tonlar cildinizi daha canlı gösterecektir.

Örneğin buğday tenli ve esmer bayanlar açık pembe, beyaz, açık yeşil ve mavi tonlarına bir şans verebilir ve deneyerek cildindeki ve gözlerindeki uyumu görebilir. Mavi gözlülerin turkuaz bir renk tercih etmesi, küçük gözlülerin beyaz bir renk tercih etmesi, açık tenlilerin koyu kahve, koyu mor, kırmızı gibi tonları tercih etmesi hem cilt rengi ile kontrast oluşturarak daha hoş bir görüntü sağlayacaktır hem de göz renginize uygun eyelinerlar gözlerinizi ortaya çıkaratarak dikkatleri yüzünüzde en çok oraya çekecektir. Bu açıdan renkli eyelinerlar tercih edilebilir.

Peki renkli eyeliner Kalem ve jel şeklinde olan renkli eyelinerlardan kalem olanların uygulaması yeni başlayanlar için daha kolaydır fakat kuyruk, şekil ve benzeri hafif profesyonel işler için fırça ile jel eyelinerı uygulamak daha kolay olacaktır ve kalem eyelinerdan daha belirgin bir ton verecektir. Renkleri daha canlı görünecektir.

Eyeliner Nasıl Çekilir Video

Youtube‘da Gamze Ekşi adlı bir youtube en kolay şekilde nasıl çekileceğini anlatmış. İyi seyirler :)

2 Yorum

  1. Bence Flormar kullanıyorum ben ve cok memnunum . yaklasık 2yıldır.Eyelıner degil dıplıner olanını kullanıyorum hem ince ve kusursuz bi şekilde cok kolay cekilebiliyo öneririm .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu