Sağlık

Regl döneminde ağda yapılabilir mi, sağlık açısından zararı var mı?

Regl zamanında ağda yapılabilir mi, sağlık yönünden zararı var mı?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Regl zamanında ağda yapılabilir mi, sağlık yönünden zararı var mı? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Regl zamanında ağda yapılabilir mi, sağlık yönünden zararı var mı? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Regl zamanında ağda yapılabilir mi, sağlık yönünden zararı var mı?

Regl; her sağlıklı kadının rutin olarak yaşadığı bir döngüdür. Regl bunun yanı sıra adet olarak da anılan ve kadının her ay belli aralıklarla yaşadığı bir olaydır. Regl zamanında kadının bedeninde yoğun hormon değişimleri yaşandığinden kadın bu sürede çok hassas olur.

Kadınların regl dönemine dair merak ettikleri mevzulardan biri adet zamanında vücuda ağda yapılır mı ve bu sürede yapılan ağda vücuda zarar verir mi konusudur. Bu sorunun cevabını siz değerli okurlarımız için içeriğimizin devamında açıkladık, buyurun birlikte göz atalım;

Regl Döneminde Ağda Yapılabilir Mi?

Regl zamanında kadınların bedeninde yoğun hormon değişikliği meydana gelir. Hormonların değişmesi neticesinde ise vücut bi hayli hassaslaşır. Hassas olan vücuda ağda yapılmaya kalkışıldığında ise, vücut hassas olduğu için acıyı çok daha yüksek hisseder. Aynı zamanda hormonların değişmesi sebebiyle, bu sürede istenmeyen tüyleri ağda ile aldığınızda tüyleriniz eskisinden daha fazla çıkar. Regl zamanında yapılan ağda, tüylerin daha hızlı çıkmasına neden olarak ayda 2-3 defa işlemin tekrarlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle regl dönemi bittikten 2-3 gün sonra ağda yapmak en doğrusu olacaktır.

Regl zamanında acı eşiği biraz daha düşük olur. Bu zaman içinde zaten hassas olan vücudu ağda ile yormak, kadının normalden daha fazla acı hissetmesine neden olmaktadır. Ki normal zamanda bile ağda can acıtan bir işlemdir. Bu da acıyla birlikte cildin tahriş olmasına da neden olabilir.

Regl Döneminde Ağda Yapmak Sağlığa Zarar Verir Mi?

Regl zamanında ağda yapmanın tek zararı can acıtmasıdır. Bunun dışında, kol, bacak, koltuk altı ve hatta bikini bölgesine ağda yapmanın hiçbir zararı yoktur. Adet zamanında istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız mecburi ise, ağda yapmadan evvel sıcak bir duşa girmek tavsiye edilir. Sıcak su tüylerin yumuşamasını ve bedenin rahatlamasını sağlar. Aynı zamanda reçetesiz ağrı kesici de alabilir ve acıyı en aza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu