GüzellikKadın

Permalı Saç Modelleri

Permalı Saç Modelleri

Kıvırcık, dalgalı saçları seviyorsak perma bizim kurtarıcımızdır fakat permalı saçların bakımı ve şekil vermesi birçok kez sıkıntılı olabilmektedir. Dolgun ve gösterişli saçlardır permalı saçlar. Doğru bakım ve saç modelleriyle permalı saçlar bizi günün kraliçesi yapabilmektedir.

Perma bakım isteyen bir saç modelidir. Öncelikle dikkat etmemiz gerekenler banyodan çıktığımızda saçlarımızı sonuna kadar kurutmamalıyız. Saçlarımızı biraz kurutarak güneşte kendiliğinden kurumasını sağlamalıyız. Ayrıca permalı saçlar sürekli karımakta ya da zor taranmaktadır. Bu açıdan saçlarımızı banyodan sonra biraz kurutarak saçlarımıza nemlendirici sürmeli ve güzelce taramalıyız. Permalı saç modelleri daha çok uzun saçlı bayanlara iyi gitmektedir çünkü kısa saçlı bayanların saçları olduğundan daha fazla kabararak kullanmada sıkıntı yaşadığı görülmektedir.

Permalı saç modellerinde en kolay yapılabilecek model saçlarımızı hafif toplayarak ya da küçük örgüler yaparak kullanmaktır. Kısa permalar çok fazla kabarabilmektedir ve yapılacak salık topuzlarla saçımızı değerlendirmek mümkündür. Kalın permalı saç modellerinde saçımızı salık kendi doğal halinde bırakmak havalı bir görünüm katacaktır. Bunun haricinde permalı saçımız sıkıntı oluyorsa önden hafif toplayarak ve dağınık topuz yaparak büyüleyici bir görünüm elde edilebilir. Permalı saç modellerinde daha çok doğal kalın dalgalar tercih edilmelidir çünkü bu kişiye daha güzel ve doğal bir görünüm verecektir. Permalı saçların bakımı çok önemlidir ve bunun için saç maskeleri yapmayı ve bilinen iyi şampuanları kullanmak önemlidir. Dolgun saçlarla muhteşem görünmek permalı saçlarla oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu