Moda

Payetli Elbise Modelleri

Payetli Elbise Modelleri

Payetli elbise modelleri denilince akla ışıltı ve cazibe geliyor. Bulunduğunuz ortamda bir anda gözler sizin üzerinde olabilir. Eğer elbisedeki pay et doğru yerlerde kullanılırsa. Payet bazen elbisenin bir kısmında olabileceği gibi, bazen de bütünüyle elbiseye hakim olabilir.

Payetli elbise modelleri en çok siyah lacivert gibi renklerle uyum gösterse de bazen pudra pembe krem gibi renklerle daha soft daha yumuşak bir cazibe de oluşturabilir.

Bütünüyle payetlerden oluşan bir elbisede kullanacağımız takımlara da özen göstermek gerekir. Zaten kendi başına gösterişli olan bu tur payetli elbiseler, fazla takıya gereksinim duymayacaktır. Abartılı takılarla giyilen payetli elbiseler sık bir görünüm değil de rüküş bir görünüm oluşturabilir.


Payetli Elbise ModelleriPayetli elbise modelleriyle bir bütün oluşturmak için sade makyaj tercih etmek şıklığımıza şıklık katacaktır. Ağır bir makyajı tercih ediyorsak da bu sadece yüzümüzdeki bir yerde yoğunlaşma şeklinde olmalıdır.

Payeti elbisenin bütününde değil sadece bir bölümünde kullanarak daha sade kullanmamız da mümkündür. Sadece yaka kısmında, etek uçlarında veya daha farklı bir çok yerinde kullanılabilir elbisenin. Daha sade törenlerde, iş yemeklerinde, kokteyllerde bu tur sade elbiseler kullanmak daha doğru olacaktır.

Payetli elbise modelleri daha çok gece kullanılsa da gündüz daha soft renklerle gündüze de uyarlanabilir. Yani günün her anına uyarlanabilir. Genelde payet, elbiselerin güzel bir aksesuarı olarak kullanılmaya devam edecek gibi görünüyor. Modası hep var olacak payet detaylı elbiselerin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu