Güzellik

Parlak Ve Düz Saçlar

Parlak ve düz saçlara sahip olmak çoğu kadının hayalidir. Özellikle her kadın saçlarının parlamasını ister. Bazı saçlar yapısı gereği düz olsa mat bir görünüşe sahiptirler ve u yüzden çok sönük kalırlar. Eğer parlak ve düz saçlarınız olmasını istiyorsanız bilmeniz gerekir ki salarınıza bakım yapmadan ne yazık ki bu mümkün olmayacaktır. Saçlarınızın parlak olmasını istiyorsanız, saçlarınızı olabildiğince sağlıklı ve bakımlı tutmanız gerekmektedir.

 

Saçlarınıza dokunduğunuz zaman yumuşaklık hissetmeyi, bir ortama girdiğiniz zaman saçlarınızın parlaklığıyla dikkat çekmeyi, “saçına ne sürdü? Çok güzel parlıyor.” Gibi cümleler duymayı her kadın ister. Saçlarınıza bakım olarak uygulayabileceğiniz kürleri saç tipinize göre seçmelisiniz. Her kür her saç tipinde etkili olamayabilir. Bu yüzden siz saç tipinizi iyi tanıyıp ona göre karar vermelisiniz. Bu süreçte birkaç deneme yapıp saçınıza hangi kür veya hangi serum uygun daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Saçlarınızı düzleştirme evresine gelecek olursak:

 

-İlk başta saçınızı düzleştirmeden önce düzleştiricinin sıcaklığından saçlarınızı korumanız gerekir. saçlarınızı korumak için ısıdan koruyucu spreyler veya zararı minimum seviyeye indirecek saç bakım yağları kullanabilirsiniz.

 

-Saçlarımızı düzleştiricinin sıcaklığından koruduktan sonra düzleştirme evresine gelecek olursak, ilk başta nazik bir şekilde saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı fön makinesiyle kuruttuktan sonra tutamlara ayırmanız rahat düzleştirmeniz için avantaj sağlar. Artık saçınızı düzleştirmeye başlayabilirsiniz.

 

-Son olarak salarınıza parlak görünüm vermesi için saçlarınızı düzleştirdikten sonra bakım yağı uygulayarak parlak ve düz saçlara sahip olabilirsiniz. uygulayacağınız bakım yağında badem yağı, hint yağı veya argan yağı olursa saçlarınız daha sağlıklı bir görüntüye de kavuşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu