Doğal Tedaviler

Nasır Kolay Yoldan Nasıl Geçer

Nasır Kolay Yoldan Nasıl Geçer?

 

Birden fazla nedenden dolayı meydana gelen nasır eller ve ayaklarda meydana gelip tedavisi de mümkündür. İnsanların ayakları ve ellerinde kullanmasını engellemenin yanında günlük işlerin yapılmasını da engellemektedir. Günlük işleri yaparken de ağrılı hale getirmektedir. Bu sebeplerden dolayı nasır nasıl geçer sorusu da merak edilmektedir. Tekrarlanan sürtünme, basınç da nasırların ana etkeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürtünmeye yol açan bir dizi etken bulunur. Uygun ayakkabı seçimi de nasırı etkilemektedir. Eldeki nasır nasıl geçer sorusuna tedavi edilmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Ayağı sıkı şekilde saran ayakkabılar da ayakta zamanla sürtünmeye neden olmaktadır. Uzun süre çıplak ayakla gezmek de ayaklarda baskıdan dolayı sürtünmeye sebep olabilir. Doğru ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayaklarda çeşitli sorunlardan dolayı deformasyon olup nasır oluşumu da meydana gelmektedir. Ağır ekipmanlar kullanmak, aletler kullanmak da nasıra neden olmaktadır.

 

Nasır Neden Olur?

 

Müzik aleti çalmak da elleri sürekli çalıştırmaya neden olup müzik aleti çaldırmaya neden olmaktadır. Düzensiz şekilde yürüyüşler yapmak, duruş bozukluğu nedenlerinden biridir. Bu sorunlar genel olarak ayak tabanı, ayak tabanındaki eklem bölgelerinde de görülmektedir. Nasırlar ise bazen 2.5 cm uzunluğunda olabilmektedir. Nasır nasıl geçer domates ile mi diyenlerin sayısı oldukça fazladır. Ölü deri üzerinde kalın tabaka oluşturmaktadır. Genellikle ayak başparmağında ya da topuk alt kısımlarında görülmekte olup tedavi ettirmek mümkündür.

 

Nasır Belirtileri nelerdir

 

Cilt yüzeyinde sararmış ve kararmış bölgeler, kuru ciltler, ciltte hassasiyet ve ağrı da nasır belirtilerinden sayılmaktadır.  Sürtünme ve basınç sonucunda nasır meydana gelip bu etkenlerin ortadan kaldırılmasıyla nasır geçmektedir. Özellikle de basıncın fazla olduğu alanlarda dolgular ekstra olarak kullanılabilir. Ayakları düzenli olarak dinlendirmeye özen gösterilmesi gerekir.

 

Ayaktaki Nasırlar Nasıl Yok Edilir?

 

Nasırları ortadan kaldırmak için ilaç kullanmak yerine evde doğal yöntemler denenmesi gerekmektedir. Evde uygulanacak doğal tedavi yöntemleri yer almaktadır. Ayak parmağındaki nasır nasıl geçer sorusuna tedavi edilmelidir diyebiliriz. Pompa taşı, epsom tozu kullanılması ayaktaki nasırları yok etmektedir. İçinde yer alan maddeler sayesinde ayak kokusu önlenmektedir.

]}
Etiketler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı