Güzellik

Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir

Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir

Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir, Çayı Nasıl Yapılır Nasıl Demlenir?

Nar çiçeği çayı, bi hayli lezzetli ve sağlıklı bir bitki çayıdır. Bağışıklık sisteminin daha kuvvetli olması, kötü kolesterol düzeysinin düşmesi ve kabızlık sorununin giderilmesi için heyli etkilidir. Gelelim nar çiçeği Hibiskus çayının yararları ve kullanım şekline…

Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir

Nar Çiçeği Çayı Nasıl Yapılır?

Nar çiçeği çayı, pembe renkli ve hafif ekşimsi bir bitki çayıdır. Halk içinde “ekşi çay” adıyla da tanınır. Aktarlarda bulabileceğiniz kuru nar çiçeği, bi hayli şifalı bir bitkidir. Sıcak nar çiçeği çayı özellikle öksürük, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların nasıl tedavi edileceğini desteklemektedir.

Nar çiçeği çayını, sıcak veya soğuk suyla demleyebilirsiniz. Bunun için bir fincan suyun içerisine, bir tutam kurutulmuş nar çiçeği ilave edin. 5 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Dilerseniz içerisine limon, tarçın veya karanfil ekleyerek lezzetlendirebilirsiniz. Ferahlatıcı ve mis kokulu olan bu çayı denemenizi öneririz.

Nar Çiçeği Hibiskus Nar Çiçeğinin Faydaları Nelerdir

Nar Çiçeği Çayının Sağlığa Faydaları

 1. Nar çiçeği çayı zayıflamakta oldukça etkilidir. Çünkü C vitamini yönünden bi hayli zengin bir bitkidir. C vitamini, yağ hücrelerinin yakılmasını ve vücudun daha kuvvetli olmasını sağlamaktadır. Özellikle göbek, bel ve basenlerde biriken yağ hücrelerinin eritilmesini desteklemektedir.
 2. Nar çiçeği, bağırsakları temizleyerek solucan ve kurtların dökülmesini sağlar.
 3. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlar. Bu nedenle kabızlık sorununin giderilmesinde ve ishal nasıl tedavi edileceğinde bi hayli etkilidir.
 4. Sindirim sisteminin daha etkili bir biçimde çalışmasını sağlayarak, şişkinlik hissini azaltır.
 5. Nar çiçeği, tıpkı nar gibi C vitamini yönünden zengindir. Bu nedenle vücudun daha dirençli olmasını sağlar. Özellike mevsimsel grip vb. hastalıkların nasıl tedavi edileceğinde mühim bir destekleyicidir.
 6. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 7. Kötü kolesterolün azalmasını ve iyi kolesterol düzeysinin artmasıni sağlar.
 8. Aniden gelen açlık hissini engelleyerek zayıflamayı kolay bir hale getirir.
 9. Kan şekerinin düşmesini önler. Böylelikle geç doyma ve sık acıkma gibi problemlerin önüne geçer. Ayrıca tatlı krizlerine de engel olur.
 10. Güçlü antioksidanlar içerdiği için ölü hücrelerin tazelenmesini, eski yaralar iyileşmesini ve cildin ışıltı kazanmasını sağlar.
 11. Nar çiçeği çayı, vücudun güçlenmesine yardımcı olduğu için özellikle grip, soğuk algınlığı ve nezleden korur.
 12. Yüksek tansiyonun dengelenmesi ve normal seyirde ilerlemesine yardımcı olmaktadır.
 13. Nar çiçeği, antibiyotik özelliği bulunan bir bitkidir. Bunun yanında vücutta bir araya gelen iltihapların giderilmesini sağlar. Ayrıca böbrek iltihaplarının iyileştirilmesine de yardımcı olmaktadır.
 14. Diyabet hastalarına iyi geldiği bilinmektedir. Lakin diyabetin farklı türleri olduğu için, nar çiçeği kullanmaya başlamadan önce bir hekime danışılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu