Evlilik

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

Evliliğin kadın, erkek herkes için önemli ve özel bir yeri vardır. Ama hayal edilen ile gerçekte olan çok farklıdır. En basitinden sizin yanınıza gelirken çok şık giyinen sevgiliniz, evlilikten sonra pijama ile karşınıza çıkacak. Asıl önemli olan nokta da bu işte. Sevgilinizi en şık haliyle nasıl beğeniyorsanız, pijamalarıyla da öyle beğenin. Onun her hali size hoş gelsin ki birbirinizden hiç sıkılmayın.

Boşanma oranlarının giderek artış gösterdiği bu dönemde bir evliliği yürütmek oldukça zor. Dışarıda yemek yeyip bir şeyler içmek gibi değil evlilik. Aynı hayatı ve aynı evi paylaşmak, saygılı ve sevgili olmak, biraz da kendine dikkat etmek. Hep söylerler evlilik karşılıklı hoşgörü ve tevazuya dayanıyor diye.

Mutlu Evliliğin Sırları Evlilik

Mutlu Evliliğin Kilit Noktaları

Eşinizi Sevdiğinizi Hissettirin: Eşlerin üzerine genel olarak evlendikten sonra bir rahatlık çöker. Ancak mutlu bir evlilik istiyorsanız eşinizi sevdiğinizi ona sürekli hissettirin. Gün içerisinde güzel bir söz söyleyebilir, akşam yemeklerinizi keyifli bir hale getirebilir ya da küçük hediyeler alabilirsiniz.

Eşinizin Farkına Varın: Saçını boyatan, kestiren ya da yeni kıyafetler alan eşinizdeki değişikliği görün. Yaptığı değişikliğin kendisine ne kadar yakıştığını söylemeyi de ihmal etmeyin.

Tartışmalarınız Saygılı Olsun: Eşler arasında illa ki tartışma konusu olacak bir şeyler bulunur. Bir sorun varsa tartışın. Tartışmak sizi korkutmasın ancak saygılı olmaya dikkat edin. Hakaret etmekten, ağır konuşmaktan kendinizi geri çekin.

Birbirinizin Dinleyicisi ve Arkadaşı Olun: Aynı evi artık sevdiğiniz kişi ile paylaşıyorsunuz. Onunla konuşun ve onu dinleyin. Anlattıklarına önem verin. Ona hem bir eş hem de bir arkadaş sıcaklığı ile yaklaşın. Bu durum sizin birbirinize olan bağlarınızı daha kuvvetli bir hale getirecektir.

Kendinize Özel Vakit Ayırın: Çiftlerin sürekli bir arada olması, kendilerinden kısması da aslında bir sorundur. Kendinize özel vakit oluşturun ve bu vakti dilediğiniz gibi değerlendirin.

Eşinizi Ailenize Şikayet Etmeyin: Esasen bu ciddi bir sorundur. Çiftler tartışır, kavga eder, uzun süre aralarını düzeltemezler belki de. Ancak yine barışır, eskisi gibi olurlar. Siz eşinizin kusurlu gördüğünüz yanını ailenize anlatırsanız, onlar sizi haklı görecek ve eşinizi sevmemeye başlayacaklardır. Siz unutursunuz ama ailenizin aklına yer edinir. Mutlu bir aile ortamı istiyorsanız eşiniz ile sorunlarınızı aranızda halledin.

Eşinizin Ailesi İle İlişkisine Karışmayın: Partnerinizin ailesi ile vakit geçirmesi, onların yanında olması gereken durumlar olabilir. Bu süreçte şikayetçi olmayın ve ailesi hakkında kötü bir şey söylemeyin. Unutmayın ki siz böyle durumlarda nasıl tepki gösterirseniz, eşiniz de aynı durumla karşılaşmanız halinde size, sizin gibi tepki gösterecektir.

Problemlerinizi Paylaşın: Kendiniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı olabilir. Sıkıntılarınızı eşiniz ile paylaşın ve birlikte çözüm arayın. Aynı evin içerisinde gizlenen şeyler ilişkinize de size de zarar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu