Evlilik

Mutlu Evliliğin 5 Sırrı

Nerede o eski evlilikler. Artık 40 yıl değil, 10 yıl süren evlilikler bile hayal oldu. Her ne kadar hiç kimse boşanmak, mutsuz olmak için evlenmese ve evlenirken birçok hayalle bu yola çıkılsa da, evlilikler ne yazık ki eskisi kadar uzun sürmüyor. Üstelik eskiden evlilikler görücü usulü yapılırdı. Peki, neydi o 40 yıl, 50 yıl süren evliliklerin sırrı? Birbirlerini evlendikten sonra tanımaları mıydı? Her şeyin çok erken yaşanmaması mıydı? O eski insanlar birbirlerine daha mı özverili davranıyordu? Günümüzde çiftlerde birbirlerine karşı sabır tükendi mi? İlişkiler artık sağlam temeller üzerine kurulmuyor mu? Uzun yıllar süren, mutlu evliliğin 5 sırrını bu yazımızda listeledik…

1)Eş olmak yetmez, dost da olunmalı 

Mutlu bir evlilik için çiftlerin birbirinin en yakın arkadaşı olması çok önemli. Uzmanlar da bu konuda hem fikir. İhtiyacınız olduğunda birbirinizin yanında olun, eşinizin dert ortağı olun. Birbirinize yalan söylemeyin, iyiyi de kötüyü de ilk birbirinizle paylaşın, birlikte çözüm arayın.

2) Kendinize özen gösterin 

Artık o imzayı atmış olmanız, size kendinizi salma, eskisi kadar kendinize özen göstermeme hakkı vermez. Günümüzde evlilikler genellikle aldatma, eşlerin evlendikten sonra eskisi kadar bakımlı ve özenli olmamasından kaynaklanıyor. Hem erkekler hem kadınlar evlendikten sonra kendisine özen göstermeyi bırakıyor. Mutlu bir evlilik için, birbirinize her zaman ilgi duymalısınız.

3) Evliliğinize zaman ayırın

Evlilik, işten arta kalan zamanlarda aynı evi bir başkası ile paylaşmak değildir. Günümüzde, özellikle de sosyal medya araçlarının bu denli aktif kullanımı ile birlikte çiftler, birbirleri ile vakit geçirmek yerine soluğu telefonda ya da bilgisayar başında alıyor. Bu da çiftleri birbirinden soğutan, evliliklerin kısa sürme nedenlerinin başında alıyor.

4) Eski konuları açmayın

Her tartıştığınızda konuyu eski tartışmalarınıza getirmeyin. Bu ilişkinize zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Eskileri eskide bırakın, tartıştığınız konu ne ise onu çözmeye çalışın.

5) İltifat Etmekten çekinmeyin 

Birbirinize duyduğunuz hayranlığı dile getirmekten çekinmeyin. Hoşunuza giden bir şey yaptığında ya da onu onure edecek bir durum olduğunda ona iltifat etmeyi deneyin. Bu ilişkinizde saygı ve sevginin hiç bitmemesini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu