Evlilik

Mutlu Bir Evlilik İçin Öncesinde Neler Yapılabilir?

Mutlu Bir Evlilik İçin Öncesinde Neler Yapılabilir?

Kısa ya da uzun süreli bir birlikteliğin ardından evlilik kurumuna adım atmaya karar veren çiftlerin hiçbiri mutsuz olmak için evlenmez. Hayaller ve umutlar hep mutluluk ve huzur üzerine kurulmaktadır.

Her ne kadar keskin kurallar çerçevesinde yaşamak mümkün olmasa da bazı ayrıntılara özen göstererek aradığınız mutlu evlilik sırları içeriğine ulaşabilir ve hayallerinizi mutluluğunuzla taçlandırabilirsiniz.

Mutlu Bir Evlilik İçin Öncesinde Neler Yapılabilir?

Evlilik Öncesi Danışmanına Giderek Birlikteliğinizi Tanıyabilirsiniz

İlişkiyi yaşayan sizsiniz ve ikili ilişkinizin nasıl olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Ancak profesyonel olarak üçüncü bir kişinin dışarıdan sizin ilişkinize bakması ve size gözlemlediği doğru ve yanlışları iletmesi kendinizi ve ilişkinizi tanımanızı sağlayacaktır.

İlişkilerin hiçbirinin sorunsuz ve mükemmel olduğu söylenemez. Mutlaka çatışmalar, sorunlar, fikir ayrılıkları ortaya çıkabilmektedir. Eğer bu sorunlar çözülmeden üstü örtülerek evliliğe adım atılırsa bu sorunlar mutlaka tekrar ortaya çıkacaktır.

Hem kadına hem de erkeğe mutlu evlilik için öneriler sunacak olan evlilik öncesi danışmanı, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birey olarak farklılıkları ve ilişkideki uyumu sizlerle paylaşmayı hedeflemektedir.

Evlilik Öncesi Danışmanı İlişkiye Neler Sağlar?

Danışmana gittikten sonra fark edeceksiniz ki aslında sizler çok farklı istekleri olan ve çok farklı kişilikleri olan birer bireysiniz. Birey olduğunuzun bilincinde olarak isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ortaya rahatça koyabileceksiniz.

Partnerinizle birlikte bu çalışmayı yaparken danışmanınız size ortak noktalarda kesişmeyi ve birlikte hareket ederken karşılıklı saygı çerçevesinde birbirinizin fikirlerine saygı duymanızı öğretecektir. Danışmanınızla birlikte mutlu evlilik nasıl olur sorusuna doğru cevapları verebileceksiniz.

Evlilikte Fedakarlığın Cinsiyeti Yoktur

Mutlu ve sağlıklı bir evlilik için genellikle kadınlara öneriler, altın kurallar sunulur. Ancak unutulmamalıdır ki evlilik kurumu kadın ve erkekten oluşan bir kurumdur ve mutlu bir evlilik için erkeklere tavsiyeler olduğu kadar kadınlara da tavsiyeler bulunmaktadır.

Farklı kişilikteki, farklı yaşam ve maddi koşulardaki iki hayatın bir çatı altında birleşmesinin çok da kolay bir şey olmadığını kabullenmek gerekmektedir. Hem kadın hem de erkek karşılıklı saygı çerçevesinde partnerinin düşüncelerini önemsemeli ve fedakarlığın iki taraftan da olması gerektiği unutulmamalıdır.

Saygı Güven ve Hoşgörü

Evliliğe adım atmadan önce yaşanan ilişki süresince ve evlilik sürecinde kesinlikle hem kadının hem de erkeğin partnerine karşı saygılı ve hoşgörülü olması gerekmektedir. Evlilikte mutlu olmak için yapılması gerekenler listesinin en başında ise karşılıklı güven duygusunun tam olması gelmektedir.

Dışarıda ve evin içinde kesinlikle kendinize özen gösterin, gün içerisinde partneriniz ile kısa süreli sarılmalar yaşayın. Fiziksel temas bağı kuvvetlendirir. Evlilik öncesinde aldığınız kararların ve birlikte kurduğunuz hayallerin peşini bırakmayın.

Hiçbir sorun birden bire ortaya çıkmaz sadece öncesinde çözümlenmemiştir. Evlilikte mutlu bir başlangıç yapmak ve süreci mutlu yaşamak için evlilik öncesinde partnerinizle ilgili doğru veya yanlışları karşılıklı olarak mutlaka birbirinizle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu