Moda

Modaya Uygun Saç Kesimleri Nasıl Olmalıdır?

Modaya Uygun Saç Kesimleri Nasıl Olmalıdır?

 

Saç modeli ve rengi bayanların ilk akışta dikkat çekmesini sağlayan noktalar arasındadır. Uzun yıllar boyunca uzun saç modelleri kullandıktan sonra bir anda kısa bir modele geçiş yapmakta karar vermek zor olabilmektedir. Saçlarını kısa şekilde kestiren bayanlar kesim yaptırdıktan sonra yeni saç modellerine alışamayıp kısa bir süre depresyon yaşayabilmektedir. Saç kesimleri modelleri de her geçen yıl daha da çeşitlenmektedir. Bu dönemi en kolay şekilde atlatmanın yolu omuz hizasında bir saç kesimi yapmaktır.

Modaya Uygun Saç Kesimleri Nasıl Olmalıdır?

Yeni Moda Saç Kesimleri Hakkında

 

Yeni kesim saçlara alışma sürecinde gözlerin saça kısa sürede alışması sağlanacak hem de eğer kısa saçları sevmeyip tekrar uzaması beklendiğinde uzun süre almayacaktır. Omuz hizasında olan saç kesimleri kısa saç modellerine geçiş olarak görülmektedir. Kısa saç modelleri oldukça şık ve modern görünmektedir. Yeni moda saç kesimleri ve isimleri de çok ilginçtir. İçinde bulunduğumuz yılda ünlülerden sosyete camiasına kadar önemli bir kısımda kısa saçlarıyla gözükmektedir. Saç modelini değiştirmeye kıyamayanlar uzun saçları seven kişiler katlı kestirmeyi de düşünmektedir. Uzun saçlar bakımları yapıldığı takdirde estetik duran modellerdendir.


 

Modaya Damga Vuran Çeşitli Modellerdeki Saçlar

 

Uzun saçlarda katlı saç kesimleri yaptırmak hem saçlardaki yükü azaltmaktadır hem de yeni kesim yaparak kırıkları alma, modaya uyma ihtiyacını giderecektir. Romantik Bob kesimi de 2016 yılına damga vuran kesimlerden biriydi. Miranda Kerr yüzünü çevreleyen, küt ve dalgalı saçlarıyla yeni bir trend yaratmaktadır. Bob saç kesimi en trend modellerdendir. Kalıp modellerle yıldızı çok barışmayan bob kısa ve geniş dalgalarla romantik havaya bürünmektedir.

 

Gençlere Özel Tarz Saç Kesimleri

 

Punk modeli saç kesimleri de asi ve çocuksu tarzı bir araya getiren modellerden biri. Ustura kesimler sayesinde küt saçlar tarz bir görünüm sağlamaktadır. Yeni yılda trend modeller arasında gerçek küt modeli de yer almaktadır. Düz ve ortadan ikiye ayrılan saçlar çene hizasında yüzü çevreleyen tarza da sahiptir. Dalgalı saç kesim modelleri en tercih edilenlerdendir. Minimalist detaylarla hazırlanan küt modelinde güçlü tavır sergilenmektedir. 2016 yılının en çok ses getiren modelleri arasında yerini başarıyla almıştır. Podyumlarda rüzgar gibi esen bir başka saç modeli ise modern aslan yelesinden yana olmaktadır.

 

Hacimli ve Asimetrik Saç Kesimleri

 

Asimetrik şekilde ki kısa saçlara farklı katlarla hacim kazandırılarak bu kesimler saça bambaşka bir hava katmaktadır. V kesim saçlarda yan katlar yoğun yapıda olmaktadır. Yan katları yoğun hale getirmek için saçlar ortadan ikiye ayrılmaktadır. Hafif şekilde kat olması da son yılların en trend modelleri arasında. Ellerin açısı 120 derecelik açıya ayarlanarak saçlar daha fazla şekilde öne doğru taranmaktadır. Yüz şekline göre saç kesim modelleri popülerliğini devam ettirmektedir. Saç kesimi tamamen profesyonellik gerektirdiği için daha bilinçli olunmasını gerektirmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu