Doğal Tedaviler

Migrene Bitkisel Ne İyi Gelir

Migrene Bitkisel Ne İyi Gelir?

 

Baş ağrılarının başında gelen migren hastalığının tedavisinde de bitkisel yöntemler önde gelmektedir. Bazen şiddetli bazen de hafif şekilde gelen, genellikle de çözümsüz ağrılar olan migren hastalığının tedavisi ilaçların yanı sıra bitkisel yöntemler ile de mümkün hale gelmektedir. Migrene kesin çözüm olacak tedavi yöntemi yoktur. Ancak bitkisel çözümler ile de hafifletmek ve ağrıları dayanılabilir hale getirmek mümkün olmaktadır. Migren tedavisinde bitkisel çözümler de yer almaktadır. Migrene ne iyi gelir doğal yollarla çözülmelidir. Şiddetli olan, normal yaşam aktivitelerini engelleyen baş ağrısı illetleri migren hastalığı olarak bilinmektedir.

 

Migren Krizleri Nasıl Olur?

 

Ataklar halinde gelen ve 1 günden 3 güne kadar devam edebilen migren hastalığından muzdarip pek çok kişi de bulunmaktadır. Kusma, mide bulantıları, sese ve ışığa karşı hassasiyet, baş ağrısı, görme bozukluğu gibi durumlar da migrenle ortaya çıkmaktadır. Migren ağrısı erkeklerden daha çok kadınlarda görülmektedir. Hemen hemen her 4 kadından 3 kişisinde migrene rastlanır. Sağlıksız beslenme, stres, uykusuzluk, alkol, hava değişimleri de migreni etkilemektedir. Kasabalar ve köylerde yaşayan insanlara nazaran kalabalık ortamlarda yaşayan kişilerde ise migren daha çok görülmektedir.

 

Migrenin En Yaygın Sebepleri

 

Hormonal bozukluklar, göz, diş, sindirim problemleri, enfeksiyonlar, çene gerginliği durumu, sinüzit, böbrek problemleri, hipertansiyon, anemi, bel kemiği tıkanması da migrenin sebepleri arasında yer almaktadır. Migrene iyi gelen bitkisel yağlar da bilinerek kullanılmaktadır. Migren hastalığı çocuklarda da görülmekte olup bulaşıcı bir özelliği yoktur.

 

Migrenin Bitkisel Tedavisi

 

Magnezyum içerikli besinler, mercimek, börülce, fasulye, kuru baklagiller, ceviz, ıspanak da birer magnezyum deposudur. Daha ileri magnezyum eksikliği mevcutsa da magnezyum takviyesi alınması gerekir. Taze zencefil, limon kürü, biberiye, nane çayı da migrenin bitkisel tedavisinde yer alarak hastalıkların kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. Migrene iyi gelen ilaçların yanı sıra bitkisel tedavi yöntemleri de uygulanarak hastaların kısa sürede iyileşmesi sağlanmaktadır. Nane yapraklarını kaynatarak, demleyerek içilen çay bulantı, kusma sorunlarını da oldukça kısa sürede gidermektedir. Midesinde sorun olan insanların aşırıya kaçmadan tüketmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir