Sağlık

Meme büyütme ameliyatı fiyatları | Göğüs Büyütme | 2019

Kadınların en çok estetik anlamda dikkat etileri konudur memeleri. Bazı kadınlarda doğuştan memeler olması gerekendeen küçük olabiliyor.  Meme Büyütme ameliyatı ve silikon hakkında bu konuda müzdarip olan ziyaretçilerimiz için konunun uzmanlarına danışarak bilgiler derledik. Bu yazımız ile ilgil başlıklarımız şu şekilde;

  • Normal meme büyüklüğü ne kadar olmalı ?
  • Küçük Memeler nasıl büyütülür?
  • Ameliyatsız Meme Büyütülür mü ?
  • Meme Büyütme ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?
  • Kimler meme büyütme ameliyatı olabilir ?
  • Estetik Meme büyütme fiyatları ne kadar?
  • Meme büyütme ameliyatı kaç saat sürer
  • Asitmetrik meme düzeltme ücretli mi ?
  • Meme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Normal meme büyüklüğü ne kadar olmalı ?

Kadınlarda memeler ergenlik çağından itibaren büyümeye başlar ve yetişkinliklerinde fizyolojik olarak büyüymeyi durdurur. Memelerin içindeki süt bezleri gebelik ile artacağından gebelik ve emzirme döneminde birmiktar daha büyürler.  Gebelik ve emzirme döneminin sonunda çok büyük bir oranda önceki halkine geri gönderler.

Yetişkin bir kadında kişinin fiyolojik yapısına da bağlı olmak kaydıyla değişikjlik gösterir. kişinin boyu, kilosu, omuz geişliği gibi kendine özel uzunluğa göre değişiklik gösterebilir. bu nedenle net bir sayı vermek mümkün değil. Eğer memenizin küçük olduğunu düşünüyorsanız bir estetik cerrahi uzmanı ile görüşüp ondan fikir alabilirsiniz.

Küçük Memeler nasıl büyütülür?

Küçük göğüs büyütme işlemi genel olarak estetik görünmeyen ve fizyolojik ve psikolojik (küçük göğüslu kadınlar özgüven eksikliği hissedebiliyor) kadınlar tarafından yaptırılıyor. Doğal yollarla göğüs büyütme ve estetik cerrahi ile meme büyütme yapılabiliyor.

Ameliyatsız Meme Büyütülür mü ?

Ameliyatsız göğüs büyütme için geleneksel yöntemler kullanılır bunlar masaj yaparak süt bezlerini uyarmak amacıyla masaj ve vakumlama işlemleri yapılabilir. Süt bezlerini uyarmak göğsünüzü doğal olarak büyütürken vakumlar sadece deri kısmında büyüme sağlayacağından sarkma oluşabilir.

Göğüs Büyütme ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Meme Büyütme ameliyatları eğer ttıbbi bir gereksinim yoksa estetik ameliyat ile yapılabilir. Doktorunza başvurduğunuzda memelerin olağandan çok küçük olduğunu değerlendirmesi durumunda bunun cerrahi olarak büyütme kararı verebilir. Bu ameliytalarda göğüs içine silikon veya yağ doku konulabilir.

Silikon Meme yaptırmak çok eskiden beri var olsa da silikon memeler uzun dönemde meme etrafında kanserojen etki yapabildiği ve dünya genelinde 10 a yakın hastanın ölmesi nedeniyle şimdilerde yağ ile doldurma olarak ameliyatlkarda yapılıyor. Silikon memeler tek operasyonda bitirilirken , yağ ile doldurma operasyonları hastanin ve doktorun ortak kararı ile 4 veya 5 seasna kadar uzayabilir.

Yağ ile enjeksiyon yaparak yapılan göğüs büyütme ameliyatlarında her sefereinde 150 cc ye kadar diğer bolgelerden yğ alınarak göğüslere enjekte edilebilmektedir. Ayrıca bu enjeksiyon sonrası memeye zerk edilen yağınızın yuzde 60 civarı eriyerek atılmakta geri kalanı ise dokuyla bütünleşmektedir. Riski az olmasına rağmen bu tip ameliyatların sürekliliği gerekir. iki seans arasının ne kadar olması gerektiği hekim tarafından belirlenir. Fakat toplam işlem yaklaşık 1 aydan fazlayı bulabilmektedir.

Göğüs küçüklüğü olan hastanın memelerini hatanın kendi vucudunda göbek yada baldır içi yağları alınarak dolduruluyor. Meme içine silikon yerine yağ koymak hem daha doğal bir dorunum sağlıyor hemde daha sağlıklı oluyor.

Kimler göğüs büyütme ameliyatı olabilir ?

Meme büyütme işlemi estetik açıdan uyumsuz olan ve aşırı derecde küçük olan  kadın hastalar için yapılır. Göğüs büyütme ameliyatı karar veren doktor memelerin ne kadar büyütülebileceğini hastasına belirtir ve ona göre karar  vermesi istenir.

Estetik Meme büyütme fiyatları ne kadar?

Ameliyatlar devlet hastaneleri ile özel hastanelerde yapılabilmektedir. Meme estetiği ile ilgili bir çok ameliyat türü bulunmaktadır. bunlar arasında meme büyütme, meme dikleştirme, meme arası dolgusu, meme asimetrisinin düzeltilmesi meme ucunun estetiği gibi operasyonlar bulunmaktadır. devlet hastanelerinde Meme büyütme işlemi meme dikleştirme işlemi ile birlikte yapılır ve paket olarak fiyatlandırılır.  devlet hastanelerinde göğüs büyütme fiyatı 2019 yılı için malzeme parası 6 bin Tl  ameliyat ücretide yaklaşık 2 Bin tl olmak üzere  8 bin tl olarak fiyatlandırılmıştır. bu 8 Bin tl nin içinde, muayene, ameliyat, ameliyat giderleri yoğun bakım ücreti gibi ücretler dahildir.

Özel hastane göğüs büyütme fiyatı ise astane, doktor ve hizzmete göre değişkenlik gösterir. Özel hastanelerde meme büyütme fiyatı 15 Bin Tl ile 30 Bin Tl arası değişkenlik gösterir.

Meme büyütme ameliyatı kaç saat sürer

Göğüs irileştirme , göğüs dikleştirme ameliyatları yapıacak işleme va hastanın memesinin ne kadar büyütüleceğine göre değişkenlik gosterir. Eğer silikon uygulama yapılaccaksa , meme silikonu oncdene hazırlnacağı için operasyon yaklaşık 1 ile  1 saat 30 dakika arası sürmektedir. Eğer göbek ve bacak içinden alınacak yağ ile yapılack ise bu süre bir miktar daha üuzar çünkü ameliyat bölgesi 2 den 4 e çıkacaktır ve bu işlemde 2 saat ile 2 Buçuk saat arası bir vakit alır.

Asitmetrik meme düzeltme ücretli mi ?

Asimetrik meme bir memenin diğerinden küçük olması ya da bir memenin diğerinden büyük olması durumudur. Bu durumlarda hastanın estetik görunumu dışında bu durumu oluşturan bir patojenin olup olmadığına bakılır. Eğer Patolojk bir durum görülürse hekim bu durumun öncelikli tedavisi için gerekli tedaviyi uygulayacktır. sonrasında gerekli duyulduğu takdirde siliyon ekleme yada yağ enjeksiyonu  yöntemiydi bir memeyi diğerine uygun hale getirebilecektir.

Bir memenin diğerinden küçük olması yada tam tersi bir memenin diğerinden büyük olması durumunda mutlaka bir hekime görünmelisiniz. zira bu durum nadir olan bir durumdur ve eğer bir hastalık bailangıcıysa erken teşhis edilmiş olur.

Meme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Tüm ameliyatlarda olduğu gib göğüs büyütme amaliyatı larında da hijyen ve oansuman çok

meme büyütme ameliyatı
meme büyütme ameliyatı

önemlidir. yaralar her ne kadar küçük olsa da enfeksiyon kapması durumunda çok ağır tablolar ortaya çıkabilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası doktorunuzu size verdiği ilaçları doğru bir şekilde almalı ve ve kontrollere düzenli olarak gitmelisiniz.

genel olarak pansuman 3 günde bir yapılır. Hekiminiz özel bir pansuman şekli söylemediyse hastanelerin acil servislerine başvurarak pansuman yaptırabilirsiniz.

Amaliyat sonrası yaralar kapanmış olsa bile yapılan işlemin büyüklüğüne göre deri altında hala iyileşme süreci devam etmektedir bu nedenle özelikle darbelerden ve falz harek etmesinden uzak tutmalısınız.

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda göğüs büyütme yada meme büyütme ameliyatı ve bu ameliyatların fiyatları hakkında yazdık. aklınıza takılan bir soru olduğunda yorum olarak yazabilirsiniz. Yazdığımız tüm yazılar  derleme olup hiç biri tavsiye niteliği taşımaz ama genel olarak durum yukarıda bahsettiğiimiz gibidir.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir