Güzellik

Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tarif

Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tarif, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tarif ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tarif ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tarif

Maydanoz, ciltte kollajen düzeyini artıran ve hasar görmüş cilt hücrelerini tedavi eden yüksek miktarda C vitamini içeren cilde faydası saymakla bitmeyen bir bitkidir. Ayrıca, maydanoz cildin daha sıkı olmasına yardımcıdır. Ev yapımı maydanoz yüz maskeleri; ciltte renk bozuklukları, yara izleri, lekeler ve siyah noktaları geçirerek doğal cilt tonunun geri kazanılmasında yardımcı olmaktadır. Ayrıca, cildi yenileyip yumuşatır ve yağ üretimini düzenler. Yapımı da kolay bir şekildetir. Aşağıda ev yapımı maydanoz cilt maskelerinin tariflerini vereceğiz.

Maydanoz Maskesi Cilde Peeling Uygular

Maydanoz yaprakları ile yoğurdu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırdıktan sonra içine bir tatlı kaşığı yulaf ve birkaç damla çay ağacı yağı ilave edin. Bunu temiz yüzünüze yahut boynunuza sürdükten sonra 10-15 dakika bilave edin. Durulayın ve yüzünüzü kurulayın. Bunu haftada 2 kez yapmak ölü cilt hücrelerinin ve birikmiş kirlerin temizlenmesine yol gösterecektır.

Maydanoz Maskesi Ciltteki Lekeleri Yok Eder

Maydanoz, cilt renk bozuklukları ve cilt lekelerini yok etmek için yararlıdır. Maydanoz, bal ve limon suyu içeren bir karışım cilt lekelerini etkili bir biçimde temizleyip cilt tonunu eşitleyebilir. Bir miktar maydanozu ince ufak ufak doğradıktan yahut blenderdan geçtikten sonra ezin. Bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı bal ilave edip karıştırdıktan sonra cildinizi bir temseyirci ile temizleyin. Sonra bu karışımı siyah noktaların yoğun olduğu yerlere uygulayın. 20 dakika beklemede bırakın ve durulayın. Bu karışım cildin tazelenip canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Maydanoz Sivilceleri Tedavi Eder

Biraz maydanozu bir kapta ezin yahut blenderdan geçirin. İçine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin ve bal yeşile dönene kadar karıştırın. Bunu yüzünüze sürün 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Yüzünüzü nemlendirmek için bunun yanında nemlendirici kullanmanız iyi olacaktır. Bal ve maydanoz içerdiği anti bakteriyel özelliklerle yüzdeki sivilcelerin geçmesine yardımcı olmaktadır ve yüzün nemli ve pürüzsüz görüntüsünün muhafaza edilmesinı sağlar. Aynı zamanda bu uygulamada taze maydanoz yaprakları kullanmak kurularına oranla daha etkili sonuçlar verecektir.

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümdür

Maydanoz göz altı morlukları için de müthiş bir çözümdür. İçerdiği yüksek miktarda C vitamini, klorofil ve K vitamini aracılığıyla göz altlarının aydınlanmasını sağlayıp morlukları giderir. Maydanozu bu amaçla kullanmak bi hayli basittir.

Bir parça maydonozun suyunu çıkarın içine 1 tatlı kaşığı yoğurt katın. Bu karışımı gözlerinizin altına sürün. Bu karışımı bir parça pamuk yardımıyla da gözlerinizin altında bekletebilirsiniz. Göz altı morluklarını gidermek için bunu haftada 2 kez uygulayın.

Maydanoz İle Cildi Nemlendiren Maske Tarifi

Maydanoz içerdiği antioksidanlar aracılığıyla en etkili doğal nemlendiricilerdendir.

  1. Yarım taze salatalık
  2. 1-2 tatlı kaşığı aloe vera jel
  3. Bir miktar maydanoz

Yapılışı

Malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar blender ile karıştırın. Bunu yüzünüzde gözünüzden uzak olacak biçimde sürün ve 10-15 dakika bilave edin. Daha sonra yüzünüzü yıkadıktan sonra organik hindistancevizi yağı ile de yüzünüzü nemlendirin.

Maydanoz Maskesi Siyah Noktaları Yok Eder

Maydanoz maskesinin cilde bir diğer faydası da siyah noktaları yok etmesidir.

  1. Bir avuç maydanoz
  2. 1 tatlı kaşığı limon suyu
  3. 1 tatlı kaşığı çiğ bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maydanozları ezin ve üzerine bal ie limon suyunu ilave edip maske haline getirin. Bunu yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika bilave edin. Daha sonra ılık su ile yıkayın ve durulayın güzel bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Maydanoz Maskesi Çillerden Kurtulmaya Yardımcı Olur

Maydanoz yüzdeki çillerden kurtulmak için yüksek miktarda C vitamini, kalsiyum, potasyum ve manganez içerir. Bunlar yüzdeki kolajen üretimini dengeler ve cildin tonunu eşitler. Bunun bunun yanında maydanoz ciltteki siyah noktaları temizler.

  1. Bir avuç taze maydanozu ezip suyunu çıkarın. Ardından eşit maydanoz suyuyla eşit miktarda limon suyunu ve portakal suyunu ilave edin. İçine tercihen kırmızı kuşüzümü suyunu da ekleyebilirsiniz.
  2. Buna yüzünüzde çillerin üzerinde sürüp 10 dakika bilave edin.
  3. Ardından ılık suyla yıkayıp yüzünü temizleyin.
  4. Bunu günlük olarak tekrarlayabilirsiniz.

Pürüzsüz Bebek Gibi Bir Cilt İçin Suna Dumankaya’dan Maske Tarifleri Tıklayınız 

Cilt Yenileyici Canlandırıcı Cilt Güzelleştirici Evde Maske Tarifleri Tıklayınız

Tarçın Bal Maskesi Tarifleri Bal Tarçın Maskesi Zararları Faydaları Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu