Sağlık

Mavi Anemon Çiçeği Kremi Ve Yağı

Mavi Anemon Çiçeği Kremi Ve Yağı

            Mavi Anemon Çiçeği Kremi Ve Yağı, Mavi anemon çiçeği yeryüzünün bilhassa kuzey tarafında yetiştiği görülmektedir. İskoçya en başta olmak üzere; Japonya da, Brezilya da benzeri sıcaklığın düşük olduğu bölgelerde sıkça rastlanmaktadır. Bu nebat çoğunlukla ılıman abuhava bölgelerinde yetişir ve yağış bolluğundan etkilenir. Cinsine yönelik şubat ayı ve eylül ayları aralarında çiçek vermektedir. Boyları 10-20 cm aralarında meydana gelen bodur bir çiçektir. Her cinse göre değişmekle birlikte ilkbahar ve güzde dikilmektedir. Genel olarak endüstri amaçlı imalatı sağlanır. Bu nebat ülkemizde de bilhassa İzmir, Aydın ve Antalya bölgelerinde natürel olarak yetiştirilmektedir.

Bu nebat nihai zamanlarda bireylerin sık sık kullanmış olduğu ve cilt sıhhati tarafından büyük ve bir sürü ehemmiyete sahip olmasından ötürü bireylerin vazgeçilmezi olmuştur. Bu çiçeğin yağının natürel olarak ele geçirilmesi ile şüphesiz fayda sağlayıcı bir tesir oluşturacaktır. Tersi takdir de piyasada yer alan ve katkı maddeleri içermekte meydana gelen yağ şüphesiz cildinizde zarar veren etkiler gösterecek olup hiç bir fayda sağlamayacaktır. Bu bitkiye kimyevi maddelerin karışımıyla elde edilmekte olan ve bununla aynı bir yapıya sahip bir takım yağlar imal edilmektedir. Bu yağın natürel olarak imal edileni dışarısında kimyevi detaylı olanlar bedende hasarlara sebep olacak olup cilde zarar verecektir.


Mavi anemon çiçeği yağı kırışıklıkların oluşumunu engellemekte olup ilerleyen yaş grubundaki bireylerin ciltlerinin sarkmasını engellemektedir. Bu yağın içinde bulunan vitaminler, mineraller ve kalsiyumun pek çok olmasından ötürü ciltte büyük faydalar ve etkiler oluşturur. Bu nebat yağı ciltteki kısa çizikleri, siyah nokta oluşumunu ve güneşin verdiği lekeleri gidermektedir. Bu bitki büyükçe bir gövdeye sahiptir ve çiçeklerinin aralarında çiçek özü yer almaktadır.

 Mavi Anemon Yağı Faydaları:

  • Güneşten ötürü ciltte oluşum gösteren ve zarar veren tesirlerin giderilmesini olanağı sağlar.
  • Cildinizde oluşan siyah nokta ve sivilce izlerinin ve kara lekelerin giderilmesinde önemli rol oynar.
  • Bayanların doğum esnasında ve ardından göbek kısmında oluşan doğum lekelerinin yok edilmesinde kullanılır.
  • Kırışıklıkların giderilmesinde ve cildin pürüzünün giderilmesinde yararlı olmaktadır.
  • Yani cildinizin sağlığı için kullanılmasında fayda görülen bitkilerin başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu