Ana sayfa » Güzellik » Makyaj Tüyoları

Makyaj Tüyoları

Makyaj Tüyoları

Takma Kirpik Etkili Görüntüyü Nasıl Kolay Şekilde Oluşturabilirsin?

Kirpikler bakışları etkileyen önemli birer tamamlayıcılardır.  Sade ya da kapsamlı bir makyaj fark etmeksizin daha uzun ve dolgun kirpikler, bakışları daha çekici yapar. Bu nedenle kirpiklere uygulanan rimel sürme teknikleri önem kazanır.

Makyaj Tüyoları

Birkaç Adımda Canlılık Kazanın

Kirpiklerinizi daha dolgun yaparak bakışlarınıza canlılık katabilirsiniz. Maskara kirpiklere etki ettiği kadar bakışlarınıza da istediğiniz ifadeyi vermede yardımcıdır. Yorgun bakışlarınızı daha canlı bir ifadeyle değiştirmek için rimelinizi doğru teknikler kullanarak sürün.

Takma Kirpik Etkisi İçin  Formül

Eğer siz de kirpiklerin takma kirpik gibi görünmesi için çok fazla araştırma yaptıysanız, aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz:

 • Maskara seçimine dikkat edin
 • Her maskara farklı görünüm oluşturur.
 • Fırçaya dikkat edin.
 • Daha uzun kirpikler için ince uçlu maskaralar kullanın.
 • Daha dolgun kirpikler için kalın rimel fırçalarını tercih edin.

Takma Kirpik Etkisi İçin Doğru Teknik

Doğru teknik sayesinde kirpikleriniz takma kirpik gibi görünme şansını yakalar. Bunun için gerekenler özetle şu şekildedir:

 • Kirpiklerinizi kıvırmadan rimel sürmeyin. Böylece maskara uygulamak çok daha kolay hale gelecektir. Diğer türlü birkaç kat bile sürülse istenen uzun görünüm zor elde edilir.
 • Bir katın kurumasını beklemeden diğer katı sürün. Kuruduğu zaman şekil alması daha zor bir hal alacaktır.

 

 • İlk aşamada kirpiklerinize ince fırçalı rimel sürün. Diplere kadar bunun ulaşmasını sağlayın ve daha sonra da zig zag hareketi ile maskaranızı uygulayın. İsterseniz en son bir kere daha kalın uçlu fırçayla aynı işlemi tekrar edebilirsiniz.

 

 
Selena Gomez Dumanlı Göz Makyajını Adım Adım Uygula

Esmer tenliler için dumanlı göz makyajı uygulaması özellikle yaz aylarında akşam davetlerinde son derece şık olmanızı sağlıyor. Buğulu bakışlar kazanabileceğiniz bu makyajda göz yapınız ve renginize göre far seçimi son derece önemli.  Siz de dumanlı göz makyajı sevenlerdenseniz, uygulamada bazı detaylara dikkat ederek işe başlayabilirsiniz.

Esmer Tenliler İçin Dumanlı Göz Makyajı

Esmer tenliler için dumanlı göz makyajı öncesinde makyajın alt yapısını oluşturun.

 • Ten renginize uyan makyaj malzemesi seçimi son derece önemli.
 • Kusursuz görünüm için öncesinde teninizin bir ton açık ya da koyusunda makyaj azını cildinize sürün.
 • Yüz hatlarınızı daha da belirgin hale getirmek için  bronz pudranızı alnınıza, burun kemiğinize, çene kısmının ortasına hafifçe uygulayın.
 • Pembe ya da şeftali tonlarında allığınızı elmacık kemiklerinize hafifçe uygulayın.

 

Far Seçimi

Füme ve gri tonları dumanlı göz makyajı için belki de en ideal tonlardır. Ancak öncesinde pembe tonlarda farı kaşlarınızın olduğu bölümdeki kemiklere ve göz pınarınıza uygulayın.

 

 

Kirpiklerin altına siyah göz kalemi çekin ve gri ile füme farları karıştırarak fırça yardımıyla göz kapaklarınıza uygulayın.

 

Bu uygulama sırasında kedigözü şekli vermeye çalışın. Daha sonra da eyeliner aracılığıyla kuyrukları belirgin hale getirin. En son da iki kat maskara sürerek gözlerinizi daha da belirgin hale getirin. Göz makyajı iddialı olduğu için dudaklarınızı sade kullanmanız önerilir.

 

 

 

 

Beyaz Tenliler İçin Makyaj İpuçları

Beyaz tenlilerin makyaj yapması diğer ten renklerine göre biraz daha teferruat gerektirebilir. Bu nedenle makyaj yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Doğru Fondöteni Seçin

Ten renginize uyan bir fondöten seçimi bir hayli önemli beyaz tenlilere uyan fondöten bir renk koyu ton olabilir. Çok koyu renklerden uzak durmanız önerilir. Bileğinizde kontrol etmeden almamanız önerilir. Şayet istemeden koyu ton almışsanız, nemlendirici ile beraber kullanarak daha açık renkte görünmesini sağlayabilirsiniz.

Canlı Renk Ruj Sürün

Beyaz tenlilerde canlı tonlarda renk seçimi güzel bir kombin olabilir. Göz makyajını hafif tutarak ve dudakları öne çıkararak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Kirpikleri Koyulaştırın

Maskara yardımıyla kirpikleri belirginleştirmek mümkün… Böylece gözlerinizi daha d öne çıkarabilirsiniz. Beyaz bir zeminde gözler güzel görünebilir.

 

 

 

 

] }
Henüz Yorum Yok