Güzellik

Makyaj Malzemeleri Yapmak İçin Bitkisel Çözümler

Makyaj Malzemeleri Yapmak İçin Bitkisel Çözümler

Dudak Parlatıcısı Yapmak İçin Bitkisel Reçeteler

Bayanlar arasında dudak parlatıcısı olmazsa olmaz makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Dudakları parlak göstermeye yarayan dudak parlatıcısı makyajı tamamlayan önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Dudakları parlak ve göz alıcı hale getirebilmek için dudak parlatıcısı kullanmak çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Bitkisel ürünler kullanarak dudak parlatıcısı yapmak mümkündür. Kimyasal ürünler kullanmak yerine dudak parlatıcı yapmak için bitkisel reçetelerden faydalanabilirsiniz.

Makyaj Malzemeleri Yapmak İçin Bitkisel Çözümler

Dudak Parlatıcısı Yapmak İçin Bitkisel Reçete Önerisi-I

Malzemeler:

 • 1 fincan tatlı badem yağı
 • 1/2 fincan balmumu
 • 2 kaşık bal

Hazırlanışı:

Bademyağı ve balmumunu mikrodalga fırına yerleştirin. Ardından yüksek ısıda 1 dakika boyunca balmumu eriyene kadar bekletin. Daha sonra balı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Daha sonra kapaklı bir kaba koyun ve dudak parlatıcısı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı Yapmak İçin bitkisel Reçete Önerisi-II

Malzemeler:

 • 1 kaşık tatlı badem yağı
 • 10 adet taze yabanmersini
 • 1 kaşık bal
 • 1 damla e vitamini yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kaba yerleştirin ve mikrodalgada içi su dolu olan kaba karışımları eklediğiniz kabı koyun. Ardından yabanmersinini ezin ve karışım kaynama noktasına gelene kadar ısıtmaya devam edin.

Ardından karışımı alın ve 5 dakika boyunca soğutun. Karışımı süzdükten sonra kapaklı bir plastik kaba yerleştirin. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürün hem yumuşamasını sağlayın hem de parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin Uzaması Ve Kalınlaşması İçin Kullanılan Bitkisel Çözümler

Kirpikler gözleri ve makyajı ve anlamlı bakışlarınızı ortaya çıkartan en önemli unsurların başında geliyor. Cansız kirpiklerin bakışları etkilediği için bayanlar kalın ve gür kirpiklere sahip olabilmek için büyük çaba harcıyor.

Herkes kirpiklerinin uzaması ve kalınlaşması için pek çok bitkisel çözüme başvuruyor. Ancak doğru bitkisel çözümlerin tercih edilmemesi nedeniyle az olan kirpikleriniz dökülebilir.

Kıvrılabilen, gür ve uzun kirpiklere kavuşabilmeniz için hazırlayacağınız bitkisel kür cildinizi yenileme özelliğine de sahip bir karışımdır.

Kirpiklerin Uzaması ve Kalınlaşması İçin Hazırlanacak Bitkisel Kürün Malzemeleri:

 • Bir çorba kaşığı badem yağı
 • Buğday özü yağı
 • Soya yağı
 • 3 adet ceviz içi
 • 3 adet fındık içini
 • Lanolin

Bitkisel Kürün Hazırlanışı

Kirpikleri uzatabilmek ve gürleştirebilmek için hazırlanan bitkisel reçete için öncelikle badem yağı, buğday yağı, soya yağı, ceviz ve fındığı bir tencereye alın ve karıştırın. Ardından elde edilen karışımı kısık ateşte 10 dakika boyunca ısıtın.

Isıttığınız bitkisel karışımı süzün. Süzülen bu karışıma 1 çay bardağı lanolin ekleyin. Lanolin cildi kadifemsi bir yumuşaklığa ulaştırarak cilt bakımı yapımında da sık sık kullanılmaktadır. Elde edilen karışımı cam kavanozda muhafaza edebilirsiniz.

Kolay bir şekilde hazırlanan bitkisel karışımı bir pamuklu çubuk yardımıyla yatmadan önce temizlemiş olduğunuz kirpiklere uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde kirpikleriniz uzayacak ve gür bir hale kavuşacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu