Güzellik

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Daha kusursuz bir görünüm ve makyajı kim istemez? Profesyonel, kusursuz, pürüzsüz bir makyaj ve cilt için makyaj bazları makyaj öncesinde uygulanır. Bu makyaj bazı olayı, genellikle günlük makyajlarda cildi uzun süre olması gerekenden daha çok nefessiz bıraktığı için tercih edilmez. Bu sebeple profesyonel makyajlarda, fotoğraf çekimi gibi saatlik olaylarda kullanılır.

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj bazları far, allık, aydınlatıcı, bronzer gibi ürünlerin daha canlı renk vermelerini ve daha kalıcı olmalarını sağlar. Bu yüzden oldukça kullanışlı bir sabitleyici ve renklendirici denebilir.


Makyaj öncesi uygulanacağı için öncelikle cilt güzelce temizlenir ve gerekli işlemler yapılır. Daha sonra fondötenden de önce cilde sünger ya da fırça yardımıyla uygulanır ve kuruması beklenir. Aynı makyaj sabitleyiciler gibi iş görür fakat hem daha kalıcıdır hem daha az zararlı hem de cilde makyaj öncesi uygulanır.

Bu tek kat ‘primer’ yani makyaj bazı kuruduktan sonra üzerine ister fondöten uygulaması yapın, ister bronzer sürün hem daha canlı renkler elde edeceksiniz hem de daha kalıcı kullanım sağlayacaksınız.

Bu ürünü kullanırken unutmayın ki; bu makyaj bazları kapatıcı ya da aydınlatıcı olarak kullanılamaz ya da bu makyaj sabitleme özelliği dışında kullanılamaz. Günlük makyajlarda tercih edilmemesi önerilir ve cilde zararlı olabileceği için nefes almasını da önler ve gözeneklerinizi tıkayarak cilt sorunlarına yol açar. Bu yüzden uzun süreli kullanımlarda tercih edilmemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu