GüzellikKadın

Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır?

Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır?

Birçok insanın yüzünde istenmeyen lekeler oluşur. Leke oluşumunun çeşitli nedenleri vardır.Ama neden ne olursa olsun yüzümüzde leke oluşsun istemeyiz. Yüzdeki lekelere evde çeşitli malzemelerden maske yapabiliriz. Peki leke çıkarıcı yüz maskesi nasıl yapılır? Gayet kolay ve pratik maskeler yapabiliriz.

En çok yapılanlardan biri salatalık maskesidir. Yarım salatalık rendesi, 1 bardak yulaf ezmesi ve 1 çay kaşığı yoğurt bize gerekli olan malzemelerdir. Salatalık rendesini ve yulaf ezmesini güzelce karıştırın. Yoğurdu ekleyin ve krem kıvamına getirin. Daha sonra gözlerinizi koruyarak yüzünüze özellikle lekeli yerlere yedirerek sürün. 10 dakika kurumasını bekleyip soğuk su ile güzelce yıkayın. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir diğer maskemiz patates maskesidir. 3 orta boy patatesi rendesi, 3-4 damla limon suyu ve yarım çay kaşığı balı karıştırıyoruz. Maskeyi yüzümüze sürüp 20 dakika bekliyoruz. Soğuk su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi haftada bir yapmanız önerilir.

Çilek ile yapacağınız bir maskede sizi lekelerden kurtarabilir. 2 büyük çileği püre haline getirin 1 yemek kaşığı lavanta yağı ve 1 çay kaşığı bira mayası ile karıştırıp krem kıvamına getirin. Bu karışımı göz bölgenizi ve dudak bölgenizi koruyarak yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayınız.

Yüzünüzdeki lekeleri çıkarmak için limonda kullanabilirsiniz. Limonda bol bulunan sitrik asit ciltteki koyu renk lekeleri çıkarmada birebirdir. Cilt renginizi açar. Ayrıca ölü hücreleri temizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu