Bakım ve Güzellik

Lazer epilasyon iz bırakır mı, leke yapar mı, yanık olur mu, lazer epilasyonun tehlikesi var mı

Lazer epilasyon iz bırakır mıLazer epilasyon yanık olur muLazer epilasyon leke yapar mıLazer epilasyon tehlikesi var mı?

Lazer epilasyonlarda kullanılan cihazın leke, yanık, iz, lekeler, kızarıklık, kabarma gibi durumları meydana getirmemesi için riski daha az olan soğutmalı lazer aleti kullanılmasına dikkat edebilir, cihaz ne kadar kaliteli olursa olsun cihazı kullanan kişinin muhakkak uzman olmasına dikkat edin. İstenmeyen tüyler için en etki yöntemlerden biri olan bu lazer epilasyon tekniği kişi 12 yaşından sonra kadın erkek ayrımı olmaksızın kıl kökü olan herkes tarafından uygulanabilir. Konu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara aşağıdan erişebilirsiniz.

Lazer epilasyon merkezleri ne iş yapar?

Lazer epilasyon nedir?: Bilimsel olarak ağrı, sancı, sızı, yangı yaşamadan vücudunuzdaki tüylerden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon tercih edilebilir. Lazer epilasyonun başarı oranı ise 10 kişide 5-9 arasında kılların yok edilmesidir. Lazer epilasyon cihazı; tek yönlü ve yoğun ışık üreten enerji veren cihazdır.

Lazer epilasyonda uygunluk yeterli mi?

Tek başına bir lazer cihazı kullanmak cihazın kalite seviyesi yüksek olsa bile yetmez. Atış zamanı, enerji yoğunluğu, kişiye göre bölgesel uygunluğu, kılın renk yapısına göre ayarlanması ve atış süreleri baz alınarak kullanılır. Lazer epilasyon aleti çok kaliteli olabilir ancak doğru müdahale yapılmazsa hem zarar verebilir hem de etki yapmaz. Uygulama esnasında kılların yapısal değişimleri için kullanılmakta olan parametrelerinde değişmesi gerekir. Eğer deneyimsiz kişiler cihazı kullanmaya kalktığında gerekli kontrollerde yetersiz kalınarak memnuniyet derecesi düşer. Uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.

Lazer epilasyon kararı nasıl alınır?

Kararsızlık yaşayanların bu konuda uzmanla görüşerek fikir birliği yapması gerekecektir. Tüylenme nedenlerine bakılarak uzmanın tüylere, istenmeyen kıllara neden olan hormonel yapılar araştırılır. Eğer kıllanma sorunu hormonlar yüzünden kaynaklanıyorsa tedavi ile çözülmesi gerekir. Eğer bu kontroller yapılmazsa kişi yeterince memnun kalmayabilir ve sorunun çözümü azalır. Tedaviye başlanacak olan kişinin tüylerini sarartmamış veya cımbız, ip gibi yöntemler kullanmamış olması gerekir.

Lazer epilasyon kılları nasıl alır?

Bu uygulama lazer ışıkla yapıldığından cilde zarar vermeden kıl köklerine inerek pigmentlere işler. Kılın köküne inen bu enerji, tekrar büyümeye engel olacak seviyede tahrip olur. Lazer epilasyon cihazları mevcut kılın tekrardan çıkmasını önlemek üzere gelişimine etki eder, zayıflatır, çıkmayı geciktirir ve azalmasını sağlar.

Kalıcı epilasyon nasıl yapılır?

Epilasyonun kalıcı olması için kıl kökündeki papilla isimli bölüm yok edilmelidir. Kıl rengi koyu ve kalınsa ısıyı daha alarak lazer cihazların başarı oranını yükseltir.

Lazer epilasyon kaç yaşındakilere yapılır, hangi bölgelere uygulanır?

Lazer epilasyon yaptırma yaşı 12 yaşından sonra koyu renk kılları olan vücudun her yerinde uygulanır. Eğer tüyler açık renkte ise lazer ışığından etkilenmez ve tedavi memnun etmeyebilir. En başarılı lazer epilasyon ise cilti açık renk, kılları koyu renk olanlardır. Bronzlaşanlara lazer yapılır mı diye merak ediyorsanız; bronzlaşma geçene kadar beklemek gerektiği söylenebilir.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon yapılacak kişinin tüylerinin uzun olması şart değildir. Lazerin etki edebilmesi için kıl köklerinin olması yeterlidir.

Lazer epilasyon yaptıracak kişi şunlara dikkat edilmelidir;

  • Yüzdeki kıllar için 7-14 gün
  • Vücuttaki kıllar için 20-28 gün

içinde ip veya cımbız kullanmaması gerekmektedir.

Eğer epilasyon bölgesindeki kıllar uzunsa, enerjinin fazla harcanmaması için kıllar önce kısaltılır ve bölge lazerle taranır. Lazer uygulanan bölgedeki kıllar seasn sonunda uzamasını sürdürür ve 7-20 gün arasında deriden atılır.

Lazer epilasyon tek sefer yeterli mi, kaç seans sürer?

Tek seferde istenmeyen tüylerden lazer epilasyonla kurtulmak mümkün değildir. Kılların büyüme evreleri birbiri ile aynı olmadığından olgunlaşanlar etkilenirken gerilik ve dinlenme durumundaki kıl kökleri etkilenmez. Böyle durumlarda ilk seasn sonunda bir başka güne tüylerin olgunlaşması için randevu verilir.

Lazer epilasyon uygulamalarındaki randevu sistemi (seans) ilk seansın ardından kişinin kıl kalınlığı, kıl rengi, derinlik ve kılların büyüme evrelerinde göre değişiklik gösterdiğinden seans sayısı kişiye göre değişir. Ancak kontroller sonrasında sonraki randevu kararlaştırılır. Ortalama seans sayısı ise;

  • Vücut: 6 ile 8 arası,
  • Yüz kılları: 10-15 seans olabilir.

Başarının yüksek olabilmesi için hem cihazların hemde cihazı kullanan kişinin uzman olması şarttır. Ortalama seasn aralığı ise 4-8 hafta yüz için, vücut kulları içinse 8-12 hafta arasında değişir. Bun haftalardan daha sık yapılması fayda sağlamaz.

Lazer epilasyonun tehlikesi var mı, Lazer epilasyon kalıcı mı?

Cilde zarar vermeyen bu ışık kıl köklerine etki eder. Yani cilt üzerinde yanık gibi durumlar veya tahrişler bırakmadan işlem yapılır.  Vücutta herhangi bir atık kalmaz, kanerojen riski yoktur. Kalıcı lazer uygulamalarında da aynı durumlar geçerlidir.

Lazer epilasyon iz bırakır mı?

Lazer epilasyon sonrası 1-2 güne kadar çıkabilen kızarıklık olabilir. Bu geçici kızarıklıktır. Soğutmasız lazer epilasyon aletlerinde, ışık yüzünden ciltteki melanin pigmentlerinden emilimi ile yanık, leke ve iz kalma riski vardır. Lekeler oluştuğunda bu lekelenme 1 ile 6 ay içerisinde geçer.  Lazer cihazı soğutmalı ise, cilt ısınamadığından bu yanık riski daha azdır.

Lazer epilasyon fiyatları

Lazer epilasyon fiyat için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Üsküdar lazer epilasyon – Dr. Buket Bayram

Eğer İstanbul Asia-Anadolu yakasında bir lazer epilasyon merkezi ihtiyacınız varsa Dr. Buket Bayram tercihiniz olabilir. Sitemiz üzerinden Buket bayram şikayet, Buket bayram ekşi yorumlar, Dr. Buket Bayram yorumlar, buket bayram instagram hesabı, buket bayram yorumları, Buket Bayram iletişim gibi bilgiler alabilirsiniz.

Dr. Buket Bayram iletişim

  • Dr. Buket Bayram twitter: @Dr_BuketBayram
  • Dr. Buket Bayram facebook: /Dr-E-Buket-Bayram-329082557130895/
  • Dr. Buket Bayram instagram: ?
  • Dr. Buket Bayram iletişim: Telefon 0216 391 20 00
  • Dr. Buket Bayram Ekşi: Yorum bulunamadı!
  • Dr. Buket Bayram Adres: Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5 Üsküdar -İSTANBUL

Faydası olabilecek diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir