Bakım ve Güzellik

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon İz Bırakır mı? *2020

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Lazer epilasyon sürecinde kullanılan cihazın leke, yanık, iz, lekeler, kızarıklık, kabarma gibi durumları meydana getirmemesi için riski daha az olan soğutmalı lazer epilasyon aleti kullanılmasına dikkat edebilir, cihaz ne kadar kaliteli olursa olsun cihazı kullanan kişinin muhakkak uzman olmasına dikkat edin. İstenmeyen tüyler için en etki yöntemlerden biri olan bu lazer epilasyon tekniği kişi 12 yaşından sonra kadın erkek ayrımı olmaksızın kıl kökü olan herkes tarafından uygulanabilir. Konu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara aşağıdan erişebilirsiniz. ankara lazer epilasyon konusunda önde gelmektedir.

Lazer Epilasyon Merkezleri Ne İş Yapar?

Lazer epilasyon nedir?: Bilimsel olarak ağrı, sancı, sızı, yangı yaşamadan vücudunuzdaki tüylerden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon tercih edilebilir. Lazer epilasyonun başarı oranı ise 10 kişide 5-9 arasında kılların yok edilmesidir. Lazer epilasyon cihazı; tek yönlü ve yoğun ışık üreten enerji veren cihazdır.

Lazer Epilasyonda Uygunluk Yeterli mi?

Tek başına bir lazer epilasyon cihazı kullanmak cihazın kalite seviyesi yüksek olsa bile yetmez. Atış zamanı, enerji yoğunluğu, kişiye göre bölgesel uygunluğu, kılın renk yapısına göre ayarlanması ve atış süreleri baz alınarak kullanılır. Lazer epilasyon aleti çok kaliteli olabilir ancak doğru müdahale yapılmazsa hem zarar verebilir hem de etki yapmaz. Uygulama esnasında kılların yapısal değişimleri için kullanılmakta olan parametrelerinde değişmesi gerekir. Eğer deneyimsiz kişiler cihazı kullanmaya kalktığında gerekli kontrollerde yetersiz kalınarak memnuniyet derecesi düşer. Uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.

Kalıcı Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyonun kalıcı olması için kıl kökündeki papilla isimli bölüm yok edilmelidir. Kıl rengi koyu ve kalınsa ısıyı daha alarak lazer cihazların başarı oranını yükseltir.

Lazer epilasyon kaç yaşındakilere yapılır, hangi bölgelere uygulanır?

Braun lazer epilasyon yaptırma yaşı 12 yaşından sonra koyu renk kılları olan vücudun her yerinde uygulanır. Eğer tüyler açık renkte ise lazer ışığından etkilenmez ve tedavi memnun etmeyebilir. En başarılı lazer epilasyon ise cilti açık renk, kılları koyu renk olanlardır. Bronzlaşanlara lazer yapılır mı diye merak ediyorsanız; bronzlaşma geçene kadar beklemek gerektiği söylenebilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon veya Philips lazer epilasyon gibi şekillere göre bu da değişmektedir. Lazer epilasyon yapılacak kişinin tüylerinin uzun olması şart değildir. Lazerin etki edebilmesi için kıl köklerinin olması yeterlidir.

Lazer epilasyon yaptıracak kişi şunlara dikkat edilmelidir;

  • Yüzdeki kıllar için 7-14 gün
  • Vücuttaki kıllar için 20-28 gün

içinde ip veya cımbız kullanmaması gerekmektedir.

Eğer epilasyon bölgesindeki kıllar uzunsa, enerjinin fazla harcanmaması için kıllar önce kısaltılır ve bölge lazerle taranır. Lazer uygulanan bölgedeki kıllar seans sonunda uzamasını sürdürür ve 7-20 gün arasında deriden atılır.

Lazer Epilasyonun Tehlikesi Var mı, Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Cilde zarar vermeyen bu ışık kıl köklerine etki eder. Yani cilt üzerinde yanık gibi durumlar veya tahrişler bırakmadan işlem yapılır.  Vücutta herhangi bir atık kalmaz, kanerojen riski yoktur. Kalıcı lazer uygulamalarında da aynı durumlar geçerlidir.

Lazer Epilasyon İz Bırakır mı?

Lazer epilasyon sonrası 1-2 güne kadar çıkabilen kızarıklık olabilir. Bu geçici kızarıklıktır. Soğutmasız lazer epilasyon aletlerinde, ışık yüzünden ciltteki melanin pigmentlerinden emilimi ile yanık, leke ve iz kalma riski vardır. Lekeler oluştuğunda bu lekelenme 1 ile 6 ay içerisinde geçer.  Lazer cihazı soğutmalı ise, cilt ısınamadığından bu yanık riski daha azdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon fiyatları, ortalama olarak 100 TL’den katlanarak gitmektedir.

Üsküdar Lazer Epilasyon – Dr. Buket Bayram

Eğer İstanbul Asia-Anadolu yakasında bir lazer epilasyon merkezi ihtiyacınız varsa Dr. Buket Bayram tercihiniz olabilir. Sitemiz üzerinden Buket bayram şikayet, Buket bayram ekşi yorumlar, Dr. Buket Bayram yorumlar, buket bayram instagram hesabı, buket bayram yorumları, Buket Bayram iletişim gibi bilgiler alabilirsiniz.

Dr. Buket Bayram iletişim

  • Dr. Buket Bayram twitter: @Dr_BuketBayram
  • Dr. Buket Bayram facebook: /Dr-E-Buket-Bayram-329082557130895/
  • Dr. Buket Bayram instagram: ?
  • Dr. Buket Bayram iletişim: Telefon 0216 391 20 00
  • Dr. Buket Bayram Ekşi: Yorum bulunamadı!
  • Dr. Buket Bayram Adres: Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Şişik iş merkezi No: 50/5 Üsküdar -İSTANBUL

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu