Güzellik

Kusursuz Saçlar için 6 Saç Bakım Yağı

Bir kadının en güçlü silahı, en özel aksesuarı bakımlı saçlarıdır. Girdiği her ortamda dikkat çekmek, sadece kıyafeti ile değil baştan aşağı kusursuz görünmek isteyenler için evde ekonomik ve pratik bakım sağlayan ürünlerin başında saç bakım yağları geliyor. Daha parlak, daha sağlıklı ve daha ışıltılı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar için saç bakımına faydalı 6 saç bakım yağını bu yazımızda listeledik…

1) Badem Yağı 

Saç ve cilt bakımında artık bir klasik haline gelen badem yağı, çok bilinmesine rağmen hak ettiği değeri görmeyen bir yağ. Saçların gürleşmesi, parlaklaşması ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşması için haftada 1 uyguladığınız saç maskenizin içine birkaç damla badem yağı damlatabilirsiniz.

2) Argan Yağı 

Son yıllarda saç bakımı ile adı sıkça birlikte anılan argan yağı, içerdiği E ve B vitaminleri ile hem saç diplerini hem de saç uçlarını güçlendiriyor. Fas’tan çıkıp tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de sıkça kullanılan bir saç bakım yağı olan argan yağını, duş öncesinde de duş sonrasında da kullanabilirsiniz.


3) Biberiye Yağı 

Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için önerebileceğimiz en etkili saç bakım yağlarından biri de biberiye yağıdır. İçerdiği asitler ile dökülmeyi ve saçlardaki yıpranmayı önleyen bu yağı, bir pamuğa döküp saç diplerinize uygulayarak kullanabilirsiniz.

4) Hindistan Cevizi Yağı 

Şu sıralar adını sıkça duyduğumuz bir yağ. Hem mutfakta, hem cilt bakımında hem de saç bakımında tercih edilen Hindistan cevizi yağı, saçların daha hızlı uzamasında en etkili yağlardan biridir. Ayrıca saça parlaklık ve hacim verir.

5) Ardıç Yağı 

Saçlarda kepek ya da saç diplerinde cilt problemleri ile uğraşanlar için antiseptik özelliği bulunan ardıç yağını öneriyoruz. Saçlarını korumak isteyenler için, haftada bir yapılan saç maskesine birkaç damla ardıç yağı ilave etmelerini öneriyoruz.

6) Lavanta Yağı 

Saça parlaklık veren, bakım yapan doğal yağlar arasında yer alan lavanta yağı, diğer yağlar ile birlikte karıştırılarak kullanılabilir. Haftalık saç bakımı için yumurta akı, sızma zeytinyağı, argan yağı ve lavanta yağı ile güzel ve etkili bir saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu