Güzellik

Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar?

Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar?

Kuşburnu yağı, kuşburnu tohumlarının soğuk pres yöntemi ile yağının çıkarılması sonucu elde edilmektedir. Kuşburnu yağı yağ asitleri ve sağlık ve cilt yönünden birden çok faydası olan A, C ve E vitaminleri yönünden zengindir. Anti-inflamatuar ve kanama durduran özellikleri mevcuttur. İçerisinde bulunan vitaminler ve antioksidanlardan dolayı kuşburnu yağının yaşlanma zıtı özelliği de bulunur. Ayrıca ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini de erteler. Sivilcelerin ve sivilce izlerinin giderilmesinde de faydalıdır ve donuk ten renginizi parlatır. Kuşburnu yağının fiyatı markasına göre 10-50 TL içinde değişmektedirir

Kuşburnu Yağı Faydaları

Cildinizi Nemlendirir

Kuşburnu yağı cilt sağlığınız için yararlı olan yağ asitlerince zengindir, genel vücut nemlendirici yahut yüz nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Genel cildiniz için besleyicidir.

Tırnak Sağlığını Arttırır

Kuşburnu yağı içindeki yağ asitlerinden dolayı tırnaklarınızı kuvvetlendirir ve kırılmaya karşı korur. Yağı haftada bir defa tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

Eklem Ağrılarını Geçirir

Kuşburnu yağının anti-inflamatuar oluşu inflamasyonu azaltmaya yardımcı olmaktadır. Kuşburnu yağının ağrılı eklemlere günde birkaç kez masaj yapılması iltihaplanma ve kas ağrısını geçirmekte olumlu yanıtlar göstermiştir.

Sivilceleri Giderir

Kuşburnu yağı, cildinizin fazla yağ üretmesini önler, cildinizin sebum üretimini düzenler ve PH düzeylerini yönetir. Bu da sivilceleri ve tıkanmış gözenekleri önler. Kuşburnu yağı genelde sivilceler ve sivilce izleri nasıl tedavi edileceğinde yahut oluşumunun önüne geçmeyede de kullanılabilir

Saç Büyümesini Destekler

Kuşburnu yağının yağ asitlerince zengin olması saçlarınızın büyümesini destekler ve saçınıza ve kafa derinize gelebilecek herhangi bir zararı önler. Kafa derisi enfeksiyonunu önlerken saçlarınızı ve kafa derinizi nemlendirir ve besler.

Gözenekleri Sıkılaştırır

Kuşburnu yağı, genel cilt sağlığını iyileştirmeye kolaylık sağlayan besin maddeleri içerir. Cildiniz için sıkılaştırıcı olarak çalışır. Cildinizde sebum üretimini düzenler ve gözenekleri sıkılaştırır.

Kirpiklerin Büyümesini Destekler

Kuşburnu tohumu yağı yalnızca sağlıklı saçların büyümesi için değil bunun yanı sıra kirpikleriniz için de faydalıdır. Kirpik dökülmesinden muzdaripseniz birkaç hafta boyunca kirpiklerinize bu yağı sürün, bu sayede yalnızca daha uzun kirpikler değil, daha sağlıklı olanlar da göreceksiniz.

Cilt Lekelerini Yok Eder

Kuşburnu yağı, cilt lekeleri için uygun bir çözüm olan C ve A vitaminlerinin kuvvetli bir kombinasyonuna sahiptir. Cildinize her gece biraz kuşburnu yağı uygulamak yalnızca sivilce lekelerini geçirmekle kalmaz, diğer lekelerin de geçmesine yardımcı olmaktadır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bu yağda yüksek düzeyde E vitamininin bulunması vücudun enfeksiyonlara ve patojenlere karşı ilk savunması olan beyaz kan hücrelerinin serbest bırakılmasını önlediği gibi bağışıklık sistemi için de harikadır.

Çatlakları Hafifletir

Yağ asitleri yönünden bi hayli zengin olduğu için kuşburnu yağının çatlaklara karşı düzenli kullanımı, görünümü hafifletir ve çatlakları daha az belirgin yaparak cildin esnekliğini arttırır.

Cildin Esnekliğini Arttırır

Yaşlandıkça cildiniz biraz sarkmaya başlar, eğer cildinizde sarkmayı fark ederseniz cildinizin genç görünmesini sağlamak maksadıyla kuşburnu yağı kullanabilirsiniz.

Kuşburnu Yağının Yan Etkileri Zararları

Bu yağı kullanmanın yahut tüketmenin sindirim problemi, topikal tahriş, ilaç etkileşimi ve hamilelikle alakalı komplikasyonlar gibi bazı yan etkileri vardı.

Hamilelik: Araştırma eksikliği ve bu yağın vücuttaki östrojen düzeyleri üzerindeki kuvvetli etkilerinden dolayı, hamile ve emziren kadınlar bu yağın kullanmaktan kaçınmalıdır.

Mide Sorunları: Yağ çok sık tüketilmemelidir, fakat bitirildiğinde mide bulantısı, kusma ve mide bozukluğu da dahil sindirim poblemlerina bi hayli hızlıca neden olabilir. Eğer bu semptomlardan herhangi biri görülürse dozajı değiştirin yahut kullanımı tamamen bırakın.

Topikal Tahriş: Bu yağ topikal bir yöntem olarak belirtilmiş olmasına rağmen, özellikle aşırı miktarda kullanılırsa ciltte yanma yahut tahrişe neden olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Özellikle hormon dengesizliği için ilaç kullanıyorsanız yahut düzenli olarak oral doğum kontrol ilaçları kullanıyorsanız, bu yağ az miktarda bile bitirildiğinde ilaç etkileşimlerine sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu