Güzellik

Kuşburnu Yağı Faydaları Ve Cilt Bakımı

Kuşburnu Yağı Faydaları Ve Cilt Bakımı

Kuşburnu yağı içeriğinde bulundurduğu omega 3 – 6, retinol ve A vitamini sayesinde birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi cilt bakımında da oldukça etkili bir bitkisel çözüm olmuştur. Kuşburnu yağı faydaları ve cilt bakımı konusunda öncelikle kuşburnunun cilde faydalarından bahsetmek gereklidir.  Kuşburnu yağı yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıkların derinleşmesini engelleyerek cildi sıklaştırır ve sarkma gibi sorunları engeller. Kuşburnu yağı içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildi nemlendirerek cildin sağlıklı görünmesine neden olur. Cilt bakımı için kullanılan kremlerin içine bir miktar kuşburnu yağı dökülerek kremlerin cilde olan olumlu etkileri arttırılabilir. Yüz hatlarında kırışıklıkların erken ortaya çıkmasının ana nedeni yüzdeki mimiklerin varlığıdır. Kuşburnu yağı bu kırışıklıkları önleyerek yaşlı kişilerde bile gözle görülür bir etki yaratmaktadır.

Kuşburnu Yağı Faydaları Ve Cilt Bakımı

İnsanlarda yaş ilerledikçe bedenin birçok yerindeki hücreler gibi yüzdeki hücrelerde cansızlaşır ve ölürler. Kuşburnu yağı sayesinde bu zayıf hücreler güçlendirilerek cilde eskisi gibi canlılık kazandırır. Kuşburnu yağının bir başka özelliği de yüze sürüldüğünde dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı cildi koruyarak cilde canlılık kazandırmaktadır. Kuşburnu yağı oldukça hafif bir yağ olması nedeni ile deri tarafından emilimi çabuk olur ve bu nedenle etkisi çok çabuk bir şekilde hissedilir. Kişilerin ciltleri karma ya da kuru ise kuşburnu yağı sürüldükten kısa bir süre sonra yüz su ile arındırılarak temizlenebilir. Eğer ki kişilerin yüzleri yağlı ise kuşburnu yağı sürüldükten sonra 20 dakika kadar beklenir ve sonra su ile arındırılır. Yağlı ciltlerde emilim biraz daha geç olduğu için 20 dakika kadar beklemek yararlı olacaktır.

Kuşburnu yağı vücudun her bölgesine sürülerek kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında denize gitmeden yarım saat önce sürülmesi ile güneşin zararlı ışınlarının cilde zarar vermesini engeller. Kuşburnu yağı ile bakım yapıldıktan sonra makyaj yapılır ise makyajın kalıcı özelliği uzamaktadır. Makyajın akmasını ve solgunlaşmasını engeller.  Kuşburnu yağı ayrıca içerdiği mineral ve vitaminler ile kişilerin günlük alması gereken bu önemli vitaminlerin tamamlanmasında önemli bir görev üstelenerek kişilerin sağlıklı kalmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu