Güzellik

Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları Neler Kudret Narı Kremi Tarifi

Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları Neler Kudret Narı Kremi Tarifi, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları Neler Kudret Narı Kremi Tarifi ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları Neler Kudret Narı Kremi Tarifi ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları Neler Kudret Narı Kremi Tarifi

Kudret Narının Cilde 15 Faydası Ve Kudret Narı Maskesi Tarifi

Kudret narı cilde en faydalı besinlerdendir. Kudret narının cilde olan faydalarından yararlanmak için kudret narı düzenli olarak tüketilebilir yahut kudret narı ile maske yapılabilir.

Kudret Narının Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Kudret narı birden fazla cilt sorunune iyi gelir. Misal verilecek olursa güneş yanıklarını tedavi eder. Güneşten gelen zararlı ışınların cildi yıpratmasını önüne geçer. Çıban, egzama, sedef ve benzeri cilt hastalıklarını iyileştirir. Cilt lekelerini giderir. Derin cilt enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Akneleri yok eder.
 2. Kudret narının içinde A ve C vitaminleri yer alır. Ayrıca kudret narı antioksidan yönünden bi hayli zengindir. Erken yaşlanmayı önler, sivilcelerin azalmasında ve sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının nasıl tedavi edileceğinde rol oynar. Cildi ultraviyole ışınlarının etkilerinden koruyarak zarar görmesine engel olur.
 3. Kırışıklıklar için kudret narı kullanmak son derece faydalıdır. Kudret narı cildin elastin ve kollajen dokusunu kuvvetlendirir. İçerdiği vitaminlerle ve minerallerle cildi besleyerek canlandırır, pürüzsüzleştirir ve yeniden yapılandırır.
 4. Kudret narı cildin daha güzel görünmesini sağlar. Kudret narı özünde bulunan mühim bileşenler cildi onarır ve cilt hücrelerini yeniler.
 5. Kudret narı sivilcelere ve sivilce izlerine doğal bir çözümdür.
 6. Sedef hastalığından muzdarip olanlar kudret narı ile bu hastalığın üstesinden gelebilir.
 7. Kudret narı cildi tazeler ve barındırdığı antioksidanlarla cilt zararını yok eder. E vitaminiyle cildin yenilenmesine destek olur.
 8. Kudret narını düzenli tüketmek cilde ışıltılı bir görünüm verir. Cildinin daha göz alıcı görünmesini isteyenler kudret narı tüketmeyi ihmal etmemelidir.
 9. Tam bir şifa deposu olan kudret narı, ciltteki yaraları da kısa bir sürede iyileştirir.
 10. Cildi güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden korur.
 11. Kudret narı antioksidan ve antimikrobiyal özellikler taşır. Kanı temizleyerek cilt sağlığını destekler.
 12. Cilt kuruluğunuz veya tekrarlayan sedef hastalığınız varsa kudret narını krem olarak cildinize uygulayabilirsiniz.
 13. Ciltte yaşanan açık yaraların bi hayli hızlı bir biçimde kapanmasına yardımcı olmaktadır.
 14. Ciltte bir araya gelen kızarıklıkların ve yanıkların tedavi sürecini olumlu etkiler.
 15. Egzama nasıl tedavi edileceğine yardım eder.
 16. Cilt lekeleriyle savaşır. Kudret narı yağından bir miktar alınır ve lekelerin olduğu bölgeye sürülür. Bu işlem günde birkaç defa olmak üzere her gün tekrarlanır.
 17. Kudret narı yağının güneş yanıklarına sürülmesi daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye kitabında buyruluyor ki:

(Mi’de ülserine karşı çok iyi ilâc, iki (Kudret narı) doğranıp, şişedeki bir kilo zeytin yağına konur. Şişe, güneşde bırakılır. Birkaç hafta sonra, sabâhları aç iken, bir çorba kaşığı içirilip, bir sâat hareketsiz sırt üstü yatılır. Kudret narı, [Momardika Charantia, Bolsanaple] sarmaşık olup, çiçekleri ufak sarı, yaprakları çınar ağacının yaprağı gibidir. Meyvesi, üstü çıkıntılı, yeşil hıyâr gibidir. İçi beyâz ise de, kesilince, kırmızı olur. Kırmızı çekirdekleri saklanıp, Mayısda dikilir. Bu yağ, bâsur için de içilir. Derideki yaralara da sürülür.)

Kudret Narı Cilde Nasıl Uygulanır?

Kudret narı cilt poblemlerinda cilde dışarıdan uygulanabilir. Zeytinyağı ile karıştırılmış kudret narı yağını egzama, sedef, kırışıklık, sivilce izi gibi cilt problemlerine düzenli olarak her gün sürebilirsiniz.

Kudret Narı Maskesi (Kudret Narı Kremi) Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 1. Kudret narı
 2. Ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı

2 malzemeyi karıştırıp yüzünüze sürün .  15 dk bekletip suyla yıkayın.

Kudret Narı Nasıl Yenir, Hazırlanır, Kullanılır? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Kudret Narı Faydaları İbrahim Saraçoğlu Kudret Narı Nasıl Hazırlanır? Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu