Güzellik

Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Kudret narı sağlığa çok yararlı olan bir bitkidir. Sağlığa faydaları içinde kabızlık önleme, bağışıklık sistemini güçlendirme, mide problemlerine iyi gelme ve kanserle savaşması sayılabilir.  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu,kudret narının ve kudret narı macununun faydalarını televizyonda çıktığı programlarda bir çok kez dile getirmiştir.

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Kudret narını hazırlamak için ilk kez 1 tane olgunlaşmış kudret narı ufak ufak doğrayın. Bunu ardından yarım litre bir pet şişenin içine koyup üzerine zeytinyağı ilave edin.Şişeyi isteğe göre güneş alan bir yerde saklayabilirsiniz, fark etmemektedir. Hazırladığınız şişeyi birkaç hafta bekletmeniz yeterli gelmektedir. Pelte kıvamına gelen kudret narını tüketebilirsiniz.

Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye kitabında buyruluyor ki:

(Mi’de ülserine karşı çok iyi ilâc, iki (Kudret narı) doğranıp, şişedeki bir kilo zeytin yağına konur. Şişe, güneşde bırakılır. Birkaç hafta sonra, sabâhları aç iken, bir çorba kaşığı içirilip, bir sâat hareketsiz sırt üstü yatılır. Kudret narı, [Momardika Charantia, Bolsanaple] sarmaşık olup, çiçekleri ufak sarı, yaprakları çınar ağacının yaprağı gibidir. Meyvesi, üstü çıkıntılı, yeşil hıyâr gibidir. İçi beyâz ise de, kesilince, kırmızı olur. Kırmızı çekirdekleri saklanıp, Mayısda dikilir. Bu yağ, bâsur için de içilir. Derideki yaralara da sürülür.

Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Kudret Narının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Mide Hastalıklarına Şifadır

Kudret narının en büyük faydası mide poblemlerinı çok bi hayli hızlı geçirmesi, tedavi etmesidir. Başta ülser ve gastrit olmak üzere mide problemlerine iyi gelen kudret narı günde 1 kaşık tüketilmelidir.2 tane kudret narını doğrayıp 1 litre zeytinyağına koyup 1 ayda güneşte bırakın. 1 ay dolduktan sonra her sabah 1 yemek kaşığı için ve 1 saat hareketsiz sırüstü yatın. Kudret narı mide için şifa kaynağıdır.

Kabızlığı Geçirir

Kabızlık sorununiz varsa kudret narı tüketebilirsiniz. Kudret narı ile zeytinyağını karıştırıp aç karna tüketin. Bu aracılığıyla kabızlığınız birkaç saat içinde geçecektir.

Kanseri Önler

Kudret narının hücre yenileyici özelliği vücutta kanser hücrelerinin yayılmasını önler. Bunun için kudret narını her gün aç karna tüketmelisiniz. Bunun özellikle de meme kanserine karşı koruyucu olduğu bilinen bir gerçektir.

Yanık Tedavisinde Kullanılır

Kudret narının bir diğer faydası ise yanık nasıl tedavi edileceği yapabilmesidir. Yanıklarınızın için kudret narını önceden hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için 1 tane kudret narı meyvesinin çekirdeklerini çıkarıp ezin. Ezerek lapa kıvamına gelen kudret narını 1 tane cam kavanoz içine boşaltın. Ardından içerisine biraz zeytinyağı ilave edin. Hazırladığını bu 1 cam kavanozu 1 yıl yanık ve yara nasıl tedavi edileceğinde kullanabilirsiniz.

Gribe İyi Gelir

Kudret narında bulunan yüksek antibiyotik içeriği soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyon hastalıklarını tedavi eder, hızla iyileştiriri.

Dolamayı Geçirir

Parmak ve tırnak etrafında yaşanan iltihaplanmalar dolama olarak adlandırılmaktadır. Bu iltihaplanma bi hayli geç ve zor iyileşir, bu yüzden de bi hayli ağrılı olabilmektedir. Buna benzer zor iyileşen yaralar için kudret yağını zeytinyağı ile birlikte bekletip iltihaplanma olan parmağa sürüp beklemede bırakın. Bu yöntem aracılığıyla iltihap tamamen kurumaktadır.

Helikopter Bakterisini Geçirir

Kudret narı; halk içinde helikopter gibi anılan midedeki “Helicobacter Pylori” isimli bakterinin üremesini engel olmaktadır. Bu açıdan kudret narını mide ve bağırsak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Cilt Hastalıklarına Şifadır

Kudret narı ciltte yaşanan sedef, çıban ve egzama gibi cilt problemlerini iyileştirmek için birebirdir. Ek olarak kudret narı güneş yanıklarına iyi geldiği gibi bunun yanı sıra cildi güneşin yaydığı zararlı ışınlardan da koruyor.

Kudret Narı Macunu Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Kudret Narının Diğer Faydaları

  1. Kudret narı; karaciğeri destekler.
  2. Kudret narı; hücreleri yeniler, onarır.
  3. Kudret narı; kolit, ülser, 12 parmak, gastrit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı hastalıklara iyi gelir.
  4. Kudret narı; yara ve iltihapları iyileştirir.
  5. Kudret narı; bağırsak tembelligini giderir.
  6. Kudret narında bolca E vitamini ve kaliteli protein bulunur.
  7. Kudret narı içindeki yüksek antioksidan aracılığıyla vücutta tam bir antibiyotik etki gösterir. Bu açıdan özellikle karaciğerde tümör oluşmasını engellemektedir.
  8. Kudret narı; romatizma ve varis ağrılarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır: Akşam uyumadan önce romatizma ağrıları olan yerlere kudret narı macununu sürün ve bir bez ile sarın. Ertesi sabah uyandığınızda romatizma ağrılarının tamamen geçtiğini göreceksiniz. Özellikle de nemli ve soğuk gecelerde azan romatizma ağrılarını geçirmede bi hayli etkilidir.
  9. Kudret narı; git gide artan şekeri bi hayli hızlı biçimde düşürür: Bu açıdan şeker hastalarının mutlaka kullanması gereken bir meyvedir. Lakin aşırıya kaçılmamalıdır. Aksi taktirde karaciğerde hasara neden olabilir. Kudret narı belirli ölçülerde kullanılması mühimdir.
  10. Kudret narı; kan sulandırır ve bu sayede kalp ve damar hastalıkları oluşmasını önüne geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu