GüzellikKadın

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Ten rengi ile kontrast oluşturan renkler ile makyaj yapmak, daima daha canlı ve daha hoş bir görüntü sunacaktır. Bu sebeple her ten rengi birbiri ile aynı olmadığından her rujun da ten renklerindeki duruşu aynı güzellikte olmayabilir. Örneğin çok koyu buğday ve esmer tenli bayanlarda açık nar çiçeği gibi kırmızılar, açık pembe tonları, leylak morları hoş dururken, daha açık buğday tenli ve daha beyaz tenlilerde bu tonlar özellikle açık pembe tonları oldukça soluk ve cansız görünebilir.

Peki Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Bunun için genellikle rujlar da da kontrastın güzelliği açısından koyu tonlar esmer ve buğday tenli bayanlarda değil de daha açık beyaz tenli bayanlarda tercih edilir. Siyah, bordo, koyu kırmızı, mürdüm, koyu pembe gibi renkler kendini beyaz tende daha çok belirgin kılacağı için genellikle makyajı daha hareketli gösterir ve tendeki beyazlığı alarak daha canlı bir görünüme sebep olur.

Açık tonlarda da örneğin; nar çiçeği kırmızısı, leylak moru, açık pembe tonları da koyu tenlilerde makyajda ön plana çıkan renklerdir. Bu sebeple cilt ve makyaj daha canlı ve renkli görünür. Elbette esmerler de koyu tonları kullanabilir fakat daha nude rujlar esmerler de siyah ya da koyu bordo gibi renklerden daha hoş duracaktır. Yine de kendi ten renginize hangi rengin daha çok yakıştığını düşünüyorsanız o renk ruju sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu