Diyet

Kolay Zayıflama Yolları

Kolay Zayıflama Yolları

             Bu zayıflama yollarını hepsini olmasa bile birkaç tanesini uygulayarak ayda 3 ya da 5 kilo vermeniz mümkündür. İşte size kolay zayıflama yolları:

1-En kalorili yiyeceği unutun. Sık yediğiniz daha doğrusu yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçmelisiniz ve onu 1 ay için tamamen unutmalısınız. Bu süreç de o yiyeceğin tadı ağızınızdan silinecek.

2-Yiyeceklerin miktarını azaltmalısınız. Her zaman yediğiniz yiyecek miktarını azaltın. Hala istediğiniz şeyi yiyor olacaksınız büyük bir ihtimal ile kendinizi aç hissetmeyeceksiniz ve her gününüz de esaslı bir şekil de kalori tasarrufu yaptığınızı görmüş olacaksınız.

3-Ölçüyü kaçırmamalısınız. Dışarıda yemek yiyeceğiniz zaman ufak bir salata ve antre yiyin.

4-Aynı tadı verenler arasında her zaman daha düşük kalorili yiyeceği seçmeye çalışın. Örnek verecek olursak bir portakal suyu (1 fincan 110 kalori) yerine domates suyu ( 1 fincan 45 kalori) içmelisiniz. Bir de yarım bardak sodayı yarım bardak vişne suyu ile karıştırırsanız kalorisi %50 düşmektedir.


5-Yağ defterinizi kapatmalısınız. Restoranların havasına kapılmayın. Hatta önünüzde ki menüyü açmayın bile. Çünkü neyi sipariş edip etmeyeceğinizi artık daha iyi biliyorsunuz.

6-Atıştırmayı bırakın. Telefonla konuşurken bir şeyler mi yiyorsunuz? Arabanın içerisin de bir şeyler mi atıştırıyor musunuz? Vazgeçmelisiniz.

7-İçtiğiniz süte dikkat etmelisiniz. Eğer sütü bol bol içiyorsanız hatta her gün içmek gibi böyle bir alışkanlığınız var ise perhiz yapanlar için piyasada ki yağsız sütleri tercih edin. Her gün bir fincan yağlı süt yerine, içeceğiniz bir fincan yağsız süt tam tamına haftada 32 gram yağ almanızı engellemektedir.

8-Ev yemeklerine dur demelisiniz. Gelecek bir ay için de akrabalarınız davetlerini ya da annenizin yaktığı ev yemeklerini tüketmemeye çalışın.

9-Daha çok soda ve su tüketin. Alkolün yerine su ve soda içmeye özen gösterin hatta hiç alkol tüketmemeye çalışın. Vücudunuzda ki yağ parçacıklarının kaybolduğunu görebilmenizi sağlayacaktır su ve soda tüketmeniz.

10-Vücudunuzu lifle doldurmaya çalışın. Aç kalmaktan kaçınmaya çalışın. Çok lifli besinler midenize dolgunluk hissi verecektir. Bu sayede de mideniz kazınmayıp açlık hissetmeyeceksiniz.

Bir Yorum

  1. teşekkür ederim bunları mutlaka deneyeceğim birde diyet listesi paylaşırsanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu