Ana sayfa » Hamilelik - Gebelik » Kolay Doğum Yöntemleri | Nasıl Kolay Doğum Yapılır | Anne Olacaklara tavsiyeler

Kolay Doğum Yöntemleri | Nasıl Kolay Doğum Yapılır | Anne Olacaklara tavsiyeler

Anne olmak bir kadın için yaşayabiliceği en mutlu olaylardan biridir. Bununla birlikte kadınların en çok korktukları mesele ise doğum. Çünkü hamilelik sürecinin en zor noktası doğum olayıdır. . Doğru beslenme ve egzersizle ayrıca doğru danışmanlıkla oldukça rahat bir doğum gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Kolay doğum yöntemleri nelerdir ? Nasıl kolay doğum yapılır? Bunun için yapmanız gerekenleri sizin için bir araya getirerek anne adaylarına tavsiyeleri biraraya getirdik.

Kolay doğum yapmak için İdeal kilonuza ulaşın ve bunu koruyun

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra çevrenizdekilerin baskısıyla “İki canlısın daha çok beslenmen gerekiyor” gibi asılsız cümleler duyacaksınızdır. Ama bu tamamen yanlış bir davranıştır. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu kalori miktarı çok azdır. Onun için ekstra besine ihtiyacınız yok. Bilakis gebeliğinizde aşırı kilo alımı büyük bir risk faktörüdür. zorlayarak fazla kilo almaya çalışmak doğum sürecine kadar bebeğide strese sokacaktır.

Normal Doğum Çok mu zor ? Hamilelik süreci ve doğumla ilgili kendinizi geliştirin

Kolay Doğum Yöntemleri | Nasıl Kolay Doğum Yapılır | Anne Olacaklara tavsiyeler

Normal Doğum diğer doğumlara göre ağrılı olmasına rağmen, doğal  olmasından dolayı çok daha sağlıklıdır. Eğer Tıbbi bir zorunlukluk yoksa normal doğum yapmak bebek için ve Anne için çok daha faydalıdır.

Bilgisizlik en büyük korkuların asıl sebebidir. Gebeliğiniz ve doğumla ilgili doğru bilgileri edindikçe rahatlarsınız ve daha az stres yaşarsınız. Stresin az olması hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça faydalı olacaktır.

Doğum yapacaklar için tavsiye : Kegel egzersizlerini öğrenin ve uygulayın

Kegel egzersizleri diğer ismiyle pelvik taban egzersizleri rahim kaslarını geliştiren ve doğumun rahat gerçekleşmesini sağlayan bir egzersizdir. Ebenizden ya da doğum uzmanınızdan bununla ilgili bilgi alabilirsiniz. Kegel Egzersizi hakkındaki ayrıntılı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Kolay Doğum için Dengeli ve yeterli uyumaya çalışın

Uyku bedeni ve ruhu dinlendirir. Stresi azaltır. Dinlenmiş ve stressiz olmak gebeliğinizi ve rahat bir doğum için önemli bir etkendir. Hergün ömutalak doğru saatte uyumalı ve yeterince uyduktan sonra kalkmalısınız Hemileler için uyku süresi günde yaklaşık 8-10 saattir.

Doğum acısını azaltmak için Nefes egzersizlerini ve doğru ıkınmayı öğrenin

Kolay Doğum Yöntemleri | Nasıl Kolay Doğum Yapılır | Anne Olacaklara tavsiyeler

Normal Doğumda Kolaylık için Nefes egzersizleri ve doğru ıkınma önemlidir. Bu konuda Ebenizden yardım alabilirsiniz

Doğru şekilde nefes almak daha iyi oksijen almanızı sağlar. Bu da doğumun rahat geçmesine yardımcı olur. Doğumları hızlandıran diğer etken ise doğru ıkınmadır. ıkınmadan Nasıl Kolay Doğum Yapılır ? dersek pek mümkün değildir. Normal doğumlar Ikınma ile gerçekleşir.   Doğum anında zamanı geldiğinde yapılan doğru ıkınmalar doğumun hemen gerçekleşmesini sağlar. Ikınmayla ilgili ebenizden ya da doğum uzmanınızdan yardım alabilirsiniz.

Kolay Doğurmak İçin Beslenmenize dikkat edin

Tüketeceğiniz gıdalar hem size hem de bebeğinize etkisi olacaktır. Sağlıklı gıdalar tüketirseniz sizde bebeğinizde sağlıklı olursunuz. Omega-3, protein ağırlıklı gıdalar, vitaminler, kontrollü karbonhidrat alımı gibi size ve bebeğinize iyi gelecek gıdalar tüketmeye çalışın.  Bunun tam tersi zararlı gıdalar tüketirseniz bebeğinizi kaybetme olasılığınız bile olabilir. Nasıl Kolay Doğum Yapılır konusunu işlerken kolay doğum yapmak için beslenmeyide ihmal edilmemelidir.  Kafein, siyah çay, sigara ve alkol, çiğ ve az pişmiş besinler, sakatatlar, ağır metal içeren balıklar, asitli içecekler, aşırı yağlı kızartmalar gibi daha bir çok besini sayabiliriz.

Bunlar gibi daha bir çok madde yazılabilir. Ama asıl önemli sizin gebeliğinizin bilincinde olup kendinizi ve bebeğinizi düşünerek yaşamaya çalışmanızdır. Siz kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz doğumunuz, anneliğiniz o kadar rahat olur.

Doğumu Kolaylaştırmak için Gebelik te egzersiz çok önemlidir.

günlük egzersizlerinizi mutlaka bir ebe il görüşerek yapmaya devam etmelisiniz. Hareketsiz kalmak kilo almanıza sebep olacak ayrıca doğum sırasında esnek olmayan kaslarınız size problem yaratacaktır. Nasıl Kolay Doğum Yapılır konusunda birçok  yerde bilgi olmasına rağmen en ney ve gerçek bilgi sağlık personellerinde ve Sağlık Bakanlığ’ndadır.  Sağlık bakanlığının bu konuda  yayınladığı egzersiz e kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

] }
Henüz Yorum Yok