Faydalı Bilgiler

Kız Kardeş Dayanışması

Kız Kardeş Dayanışması

Sosyal medyada paylaşılan bir fikre göre iki kızı olan anne babalar sanki SGK güvencesi altındalar, yaşlandıkları zaman ilgi göreceklerine şüphe yok. İki kız evlat sahibi olmak aile ilişkilerinde fazla negatif etki yaratmaz. Hatta kız kardeşler küçüklüklerinde sorun çıkartıp birbirleriyle fazla ilgilenmezler bile. Bir örnek giydirilip ortaya çıkan kız kardeşler fotoğraflarda anı olarak kalır. Derinlerdeki rakip psikolojisi onlar için bazen ön plana çıkabilir.

 

Ergenlikteki Kız Kardeşler

Bu durum ergenlik çağlarında çok daha fazla ortaya çıkar. Ergenliklerinde birbirini düşman ilan eden çok sayıda genç kız vardır. Bu çağlarda çok önemli hale gelen fiziksel farklılıklar hakkında kızlarınız arasında asla kıyaslama yapmayın. Onlar zaten normalde birbirlerini izlemektedirler. Yaş ilerleyip eğitim veya meslek seviyesi farklılaştığı zamanda anne babaya düşen gene ikisine eşit davranmaktır. Biri okuyup iyi yerlere gelen ve fark atan, diğeri daha geride kalan kız kardeşler zaten aynı statüyü yakalayan kız kardeşlere göre daha azdır. Normal bir aile yapısı içinde kız kardeşler genelde eşit olarak ilerlerler.


Yaş İlerlediği Zaman

Kız kardeş ilişkisi değerini yaş ilerledikçe bulur. Özellikle yapılan evlilikler kız kardeşler arasındaki bağı sanki görünmez bir biçimde sağlamlaştırır. Hayatın gerçekleri ile karşılaşıldığı zaman kız kardeşliğin değeri ortaya daha iyi çıkar. Hele işin içine bir yeğen katıldığı zaman kız kardeşlik bir adım öteye geçer. Teyze anne yarısıdır diye boşuna söylenmemiştir.

Tadını Çıkarın

Nasılsa zaman geçecek ve büyüyeceksiniz. Bu yüzden eğer kız kardeşiniz varsa bunun tadını çıkarmaya bakın. Anne babalardan saklanan minik sırlar, paylaşılan ilk duygusal heyecanlar, ikinizin geçireceği pijama partili sohbetler bırakın hayatınıza girsin. Özellikle bir ablanız varsa aslında anne benzeri güvenli bir limanınız da vardır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu