Moda

Kız Çocukları İçin Etek Modelleri

Kız Çocukları İçin Etek Modelleri

Giyim sektöründe kız çocukları için en çok tercih edilen ürünler incelendiğin de alınan ürünler içerisinden en çok eteğin tercih edildiği görülür. Bu sebeple üretici firmaların etek üretimine ağırlık verdiğini görürüz. Etek modelleri hitap ettiği yaş aralığına göre çeşitli şekillerdeki üretilir. Çok uzun ve ya kısa, transparan ya da basma etek diye tabir edilen türde ya da yünle, tığla örme olmak üzere pek çok çeşide sahiptir. Artık örme modeller tercih edilmemekle birlikte makine dikişiyle hazırlanan etekler daha yoğun ilgi görmektedir.

Kız çocukları ilk başlarda örme diye tabir ettiğimiz yünle yapılan etek modellerini tercih ederler. Bunlar el emeği olması sebebiyle kişiye özel olarak yapılırlar. Genellikle renkli olup üzerinde kalp, çiçek, kuşlar vb. modellerin işlendiği görülür. Bunların dışında özel firmaların ürettiği kız çocukları için etek modelleri yaşanılan ortama daha uygun bir tarzdadır. Yaşın küçük olması gereği bu modeller daha gösterişli ve kabarık modeller olarak karşımıza çıkar.

Ya da genç kızların giydiği tarzların kız çocuklarına da uyarlandığını görürüz. Bu modeller içersin de kabarık tüllü modeller yaş ortalaması 0-1 yaş arasında daha çok karşımıza çıkar. Özellikle pembe tonları ve üzerlerinde tüllerin değişik kullanımı göze hitap etmesi sebebiyle bu yaş grubuna aittir. 2-5 yaş arası kız çocuklarının ise çizgi film kahramanlarına benzeme isteğiyle genellikle onların giydiği tarzda etekleri tercih ettiğini hatta eteklerini onlarınkiyle aynı olmaya şartladıklarını görürüz. Yaş ortalaması 6 ve üzeri olduğunda ise genç kız olma telaşıyla kız çocuklarının daha dar ve kot tarzı etekleri tercih etme eğiliminde oldukları görülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu