Güzellik

Kıvırcık Saç Nasıl Düzelir?

Kıvırcık Saç Nasıl Düzelir?

Kıvırcık saçlı bayanlar kıvırcık saçlarından kurtulup düz ve canlı saçlara kavuşmak ister. Ancak kıvırcık saçları düzleştirmek pek kolay bir işlem değildir. Evde uygulayacağınız bitkisel kürler sayesinde saçlarınızı düzleştirebilmeniz mümkündür.

Kuaförlere giderek paralar dökmek ve kısa süreli olarak saçlarınızın düzleşmesini istemiyorsanız evde uygulayacağınız yöntemler sayesinde saçlarınızın düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Düz saçlara sahip olmak isteyen bayanlar hem çok para harcar hem de saçları yıpranır. Saç düzleştirme işleminde kullanılan hem kimyasal maddeler hem de saç düzleştirme aletleri saçın yapısına zarar vermekte ve saçlar kuru, don ve mat bir görünüme sahip olmaktadır.

Kıvırcık Saç Nasıl Düzelir?

Evde Bitkisel Yöntemlerle Kıvırcık Saç Nasıl Düzleştirilir?

Evde uygulayacağını basit bitkisel yöntemler sayesinde para harcamadan kıvırcık saçlarınızı düzleştirebileceksiniz.

Süt

Bir sprey şişesi alın ve içine 1/3 bardak su ve süt koyun. Saçınızın üzerine bu karışımı püskürtün. Ardından saçlarınızdaki karışımı yayın. Saçlarınızdaki kabarıklığın azaldığını fark edeceksiniz.

Saçlarınızda bulunan karışım 1 saat beklemeli. Saçlarınızı yıkadığınızda düzleşme etkisinin bir sonraki yıkamaya kadar devam edeceğini göreceksiniz.

Zeytinyağı ve Yumurta

2 yumurta ve 2 çay kaşığı zeytinyağı ile hazırlayacağınız karışımı saçlarınıza yedirin. Birkaç saat bu karışım saçınızda beklemeli. Ardından saçınızı yıkanın. Bu karışım sayesinde saçlarınız hem beslenecek hem de düzleşecektir.

Kireç Suyu ve Hindistan Cevizi Sütü

Hindistan cevizini rendeleyip suyunu çıkarın. Ardından içine limon suyu ekleyin. Kremsi bir dokunuş elde etmek için bir gün boyunca karışım buzdolabında bekletilmeli.

Ertesi gün bu kremsi karışımı saçınıza uygulayın. Saçlarınızı havlu ile sarıp bir saat bekleyin. Haftada üç gün uygulayacağınız bu yöntem sayesinde kıvırcık saçlarınız düzleşecektir.

Sıcak Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını ısıtıp saç derisine uygulayın. Havlı ile saçını örtün ve yarım saat bekleyin. Saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız hem parlak hale gelecek hem de düzleşecektir.

Sağlıklı Doğal Düz Saçlara Nasıl Kavuşulur?

Bitkisel önerilerin yanı sıra kıvırcık saçları düzleştirici yardımıyla düzleştirmeniz de mümkündür. Kıvırcık saçlar için kalıcı düzleştirme işlemleri bulunmaktadır. Ancak bu işlemler saça zarar verdiği için önerilmemektedir.

Kıvırcık saçları düzleştirmek için öncelikle saçları kibarca taramalı ve kalın saçlı kadınlar krem veya saç düzleştirici losyonlar kullanmalıdır.

Saçlar nazikçe tarandıktan sonra düzleştirici makinesinin ısı ayarını yapmalısınız. Düzleştirici makinesinin saça zarar vermesini önleyebilmek için saçı ısıya karşı koruyan kremler kullanılmalıdır.

Banyodan sonra ıslak saçlar kırılgan bir yapıya sahip olduğundan saç kurutma makinesi ile saçlar kurutulmalıdır. Saçların sağlıklı görünmesi ve rahat düzleşmesi için kaliteli şampuan ve doğru saç kremi kullanmak çok önemlidir.

Güneş etkisi, ısı, klor ve kimyevi maddeler saça zarar verir. Bu nedenle proteinli şampuanlar ve saç kremleri kullanarak saç bakımı yapılabilir. Saçları düzleştirdikten sonra saçlara parlaklık vermek için tarağa sprey sıkın ve saçlarınıza yedirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu