Diyet

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi

Kivi, hem çok faydalı hem de kilo vermeye yardımcı meyveler içinde yer alır. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kivinin en fazla zayıflatan meyvelerden biri olduğunu, 1 adet kivide 46 kalori bulunup, öğlen 3, ve akşam öğünlerinde 3 kivi yemenin iştahı ciddi anlamda keseceğini bildiriyor. Yani iştah kesici bir meyve olarak kivi kilo vermenizde etkili bir rol oynayacaktır. Kivinin bunun bunun yanında sindirimi rahatlatıcı özelliği de mevcuttur.

1 su bardağı dilimlenmiş kivi 5.4 gr. lif içeriğiyle günlük lif gereksiniminin mühim bir kısmını karşılar. 2005 senesinin Mart ayında “Nutrition” (Beslenme) tıp dergisinde yayımlanan makalede, lifli gıdaların tok tutucu özellikte olduğu, fazla yemeği önleyip, kaloriden tasarruf sağladığı ve lifli yiyeceklerle beslenen bireylerin daha kolay zayıfladığı bilgileri yer almıştır.

Kivi, gram başına 0,6 kalori ile, enerji yoğunluğu çok düşük bir meyvedir. Gram başına kalorisi düşük besinlere, enerji yoğunluğu düşük gıdalar denir. Meyve ve sebzeler, gram başına nispeten daha az kalori içerdiğinden, enerji yoğunluğu düşük yiyecekler içinde yer alır ve kilo vermeye yardımcı olmaktadırlar.

Zayıflamak için gereksiniminiz olandan daha fazla kalori yakmalı yahut kalori açığı oluşturmalısınız. Kadınlarda günlük kalori ihtiyacı 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400’dür. Günlük kalori gereksiniminiz 2000’se siz günde 1500 kalorilik bir diyetle yahut 2000 kalori alıp 500 kaloriyi sporla yakarak, ayda 2 kilo verebilirsiniz. Kaloriden tasarruf yapmak için kivi uygun bir meyvedir, hem tok tutucudur hem de kalorisi düşüktür. 1 orta boy kivi hemen hemen 76 gramdır, ve 46 kalori içerir ki 2000 kalorilik bir diyetin yalnızca %4’üne denk gelir. Yaş pasta, baklava gibi kalorisi yüksek tatlılar yerine, ara yemeklerde kivi tüketerek tatlı gereksiniminizı kalorisi düşük bir biçimde karşılayabilirsiniz.

Kivi kalori cetveli

  1. 1 adet ufak boy (80 gr.) kivi 50 kalori
  2. 1 adet orta boy (100 gr.) kivi 63 kalori
  3. 1 adet büyük boy (120 gr.) kivi 76 kalori

4 günde 2 kilo verdiren kivi diyeti

Kahvaltı

1 dilim kara ekmek, 1 adet kivi, 1 kase yoğurt

Ara Öğün

1 adet kivi
 

Öğle Yemeği

1 kase sebze çorbası

doyana kadar kivi

Ara Öğün

1 adet kivi

Akşam Öğün

2 haşlanmış yumurta

1 kivi

100 gr. dana eti yahut 1 tabak sebze yemeği

Diyet boyunca sıvı gereksiniminizı su içerek ve şekersiz çayla karşılayabilirsiniz. Bu diyeti yahut herhangi bir diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayın. Diyet 4 günü geçmemelidir. Aynı diyeti yapmak için 4 gün ara verebilirsiniz.

Portakal Kilo Yaparmı, Zayıflatırmı? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Kabak Çekirdeği Kaç Kalori, Kilo Yaparmı, Yoksa Zayıflatırmı? Tıklayınız

1 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir? Günde 1 Kilo Zayıflatan Diyet Programı Tıklayınız

Ayva Zayıflatırmı, Ayva Kaç Kalori, Ayva Yersem Kilo Alır mıyım? Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu