Güzellik

Kısa Sürede Saç Uzatan Saç Maskeleri

Kısa Sürede Saç Uzatan Saç Maskeleri

Saçların uzamasında, bazı genetik ve çevresel faktörler rol oynamaktadır. Saçlar, normal şartlarda, ayda 0,5-2,5 cm kadar uzamaktadır. Ancak, bazı dış etkenlerle saçın daha hızlı uzamasını sağlayabilmek mümkündür. Kısa sürede saç uzatan saç maskeleri tarifleri bulunmaktadır. Bu maskeleri saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle, saçlarınızın, kısa sürede normalden çok daha fazla uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçların uzaması için kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Bazı kadınlar, saçlarının uzun görünmesi için postiş kullanmayı tercih etmektedir. Ayrıca, piyasada saçları uzattığı iddia edilen çeşitli ürünler de bulunmaktadır. Ancak, en zararsız yöntem, evde hazırlanan saç maskeleridir. Birbirinden farklı, birçok maske tarifi bulunmaktadır. Siz de, tariflere göz atarak kendiniz için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Kısa Sürede Saç Uzatan Saç Maskeleri Güzellik

Saç Uzatan Yumurta Maskesi

Saç telleri, proteinden meydana gelir. Bir protein kaynağı olan yumurta, saçlar için oldukça faydalıdır. İçeriğindeki potasyum ile kırgın saç tellerini onarırken, D vitamini ile de saç dökülmesini önler. Ancak maskede kullanılmasının temel amacı B612 vitamini ile saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olmasıdır.

Yumurta maskesi için, bir yumurta, yarım su bardağı süt, bir limonun suyu ve 2 kaşık da sızma zeytinyağına ihtiyacınız vardır. İlk olarak, yumurtanın beyazı ile sarısını ayırmanız gerekir. Beyazını, süt, limon suyu ve zeytinyağı ile karıştırmalısınız. Sarısını, buzdolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu karışımı, iyice çırpmalı, homojen hale getirmelisiniz.

Karışım tamamen hazır olduğunda, saçlarınıza uygulamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle, saç derinize masaj yaparak yaymanız gerekmektedir. Devamında, saçlarınızın dibinden uçlarına kadar sürmelisiniz. Bu uygulamadan sonra, maskenin, saçlarınızda 15-20 dakika kadar beklemesi gerekir. Sonrasında, ılık su ile yıkamalısınız. Yıkama sırasında, günlük şampuanınızı kullanabilirsiniz. Kısa sürede saç uzatan saç maskeleri arasında yer alan yumurta maskesini haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Saç Uzatan Muz Maskesi

Muz, potasyum bakımından zengin meyveler arasında olduğundan dolayı, yıpranmış saçları onararak, saçların, sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle, muz ile maske yapmak saçlarınıza çok iyi gelecektir. Muz maskesi, kısa sürede saç uzatmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

Muz maskesi hazırlamak için, 2 adet muz, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı bal gerekmektedir. Muzları ince dilimler halinde kesip, diğer malzemelerle birlikte karıştırmalısınız. Karışım, iyice pürüzsüz hale gelmeli, saça kolay uygulanabilecek kıvamda olmalıdır.

Elde ettiğiniz bu karışımı, parmak uçlarınızla masaj yaparak, saç derinize uygulamalısınız. Daha sonra, tüm saçlarınızı bir tarakla taramalısınız. 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Ilık su ve şampuan yardımıyla saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Saç Uzatan Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi, kısa sürede saç uzatan saç maskeleri arasında en çok tercih edilen maskelerden biridir. Saç derisini yumuşatır, kızarıklık ve kaşıntı gibi problemlerin önüne geçer. Saçı nemlendirir ve doğal bir parlaklık kazandırır. Aynı zamanda, saçların uzamasına yardımcı olur.

2-3 yemek kaşığı yağsız yoğurt, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal ile yoğurt maskesi hazırlayabilirsiniz. Tüm bu malzemeleri, homojen kıvama gelinceye dek karıştırmanız yeterlidir.

Elde ettiğiniz maskeyi, önce saç derinize daha sonra saçlarınıza uygulamalısınız. Saçınızda, 20 dakika kalması yeterli olacaktır. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulamalısınız. Böylelikle, saçlarınızın doğal yollarla uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu