Moda

Kış Modasının Trendleri

Kış Modasının Trendleri

İçinde bulunduğumuz kış aylarının moda renk, kumaş ve trendleri çok önceden belli olmasına rağmen vitrinlerde ürünler yerini yeni yeni almaya başladı. 2016 kış modası renkleri kışa özgü daha koyu renkleri içermekle birlikte daha canlı renkleri tercih edenler de bu kış modasından memnun kalacaklar.

Her yıl renk, kumaş ve kesimlerde farklılıklar yaratan modacılar bu kış için ipek kadife kumaşları tercih etmiş görünüyor. Parlament mavisi, kırmızı, pembe, hardal sarısı gibi çok renkli tasarımlarla karşımıza çıkan kadife kumaş elbiseler yılın trendi olarak vitrinlerdeki yerlerini aldılar.

Kış Modasının Trendleri

Kadifenin Sıcaklığı ve Yumuşaklığı

Özellikle uzun elbise olarak tasarlanan ince kadife kumaşların dokusu bile içinizi ısıtmaya yetecektir. Giyimi kolay, yumuşak ve sıcak tutma özellikleri ile vazgeçilmez kış giysileri renkli kadife kumaşlarla sizlerin beğenisine sunuluyor.

Aksesuardan pantolona, bluzdan elbiseye kadar pek çok tasarımda kadifeye yer verilmiş durumda. İçinde bulunduğumuz 2016 kış modasında olduğu gibi 2017 kış modası bayan kıyafet ve aksesuarlarında çoğunlukla kadifeye yer verileceği görülmektedir.

Kadife kumaşlar kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı ile pek çok kişi tarafından tercih edilmekteydi. Gözde trendler içinde yerini alan kadife kumaşların varlığı ile sıcaklık, yumuşaklık ve kadınsılık ön plana çıkacak.

Karanlık Kışa İnat Renkli Kumaşlar

Hem sokak modasında hem de klasik tarzdaki giyim alanlarında güneşsiz gökyüzü ve soğuğa inat sıcak renklerle tasarlanmış yumuşacık kumaşlar, kış mevsimlerine özel 2016 2017 moda trendleri koleksiyonlarında yer almaktadır.

Hardal sarısı, pudra pembesi, lila, mavi ve tonları tüm kış koleksiyonlarında yer verilmiş olan ana renklerdir. Parlak renkli kumaşlara da sıklıkla rastlayacağımız bu kış, deri materyaller yerini rugan ve latekse bırakıyor. Parlak ve renkli kumaşlar pantolon ve dış giyimde sıklıkla karşımıza çıkmaya devam edecek.

Omuz Dekoltenizle Göz Kamaştırın

Kadınlardaki en cazip dekoltelerden biri olan omuz dekoltesi düşünülerek tasarlanmış olan tek omuz elbise ve bluzlar yeniden gardıroplardaki yerlerini almaya hazırlar. Tek omuz kıyafetler her zaman kadınlar için vazgeçilmez bir tarz olarak kullanılmaktadır.

Rugan parlak kumaş pantolon ye de eteklerle uyum içindeki tek omuz bluzlarda da parlak ve canlı renkler kullanılmıştır. Kış modasında çoğunlukla tek omuz dekolteli üst giyim tarzı 2016 2017 sonbahar modası tasarımlarında da yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Leopar Desenler Geri Dönüyor

Birkaç sezondur leopar desenler hakimiyetlerini kaybetmiş gibi görünmekle birlikte sonbahar kış modası 2016 ve 2017’de geri dönüyor. Leopar desenli kaban ve paltolar, trençkotlar ve tabiki etek, bluz ve pantolonlar kadınların asaletini süslemeye devam edecekler.

Vahşi kedilerin geri dönüşü, bu desenlerin hakimiyetini ve asaletini sevenleri sevindirdi. Pek çok şekilde kullanım şekli ve yeri bulan leopar desenler hem kıyafetlerde hem de ev dekorasyonunda varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu