Güzellik Kadın

Kirpik Uzatma Yolları

Kirpik Uzatma Yolları

Kirpikler özellikle kadınlarda dış görünüş açısından fazlasıyla önemsenir. Uzun kirpiklerin bu anlamda avantaj olduğuna inanılır. Bakıldığı zaman da uzun kirpikli kadınları daha fazla çekici ve etkileyici bulunmaktadır. Bazı kadınlar doğuştan uzun kirpiklere sahip iken, bazı kadınların kirpik yapıları çok kısa olmaktadır. Kısa kirpikli olan kadınlar için ise bazı kirpik uzatma yolları vardır.

Öncelikle bu konuda temizlik konusuna dikkat etmeli ve hiçbir şekilde göz makyajı ile uyumamalıyız. Rimel ve eyeliner gibi makyaj ürünleri kirpiklerin hava almasını engeller ve uzamasının önüne geçer. Bu nedenle her gece uyumadan önce mutlaka yüzümüzü güzel bir şekilde temizlemeliyiz. Yine kirpiklerin uzaması beslenme düzeni ile çok alakalıdır. Düzenli bir beslenmesi olan kişilerin kirpiklerinin daha kısa sürede uzadığı bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçektir. Nasıl ki saçların uzaması için beslenmenin önemine dikkat çekiliyorsa, aynı şekilde kirpikler için de beslenme çok önemli olmaktadır.

kirpik-uzatmaUzmanlar saçların uzaması için, saç diplerine yapılan masajın önemine dikkat çeker. Bu durum aynı şekilde kirpikler için de geçerlidir. Kirpik diplerine yapacağınız masaj ile kirpiklerin hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Hint yağı ve zeytin yağı gibi ürünlerin besleyici özelliğinin olduğu bilinmektedir. Bu gibi besleyici yağları kirpiklere uygulayarak kısa sürede kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz. Her gün gece uyumadan önce bu besleyici yağları bir pamuk aracılığıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde belli aralıklarla kirpiklerinize bu ürünleri kullanabilir ve etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir