Ana sayfa » Güzellik » Kirpik Uzatma Yöntemleri, Kirpik Uzatma Yolları Evde, Kaş Kirpik Uzatma *2020 Güncel Bakım

Kirpik Uzatma Yöntemleri, Kirpik Uzatma Yolları Evde, Kaş Kirpik Uzatma *2020 Güncel Bakım

Kirpik uzatma yöntemleri arasında en bilineni kuşkusuz, badem yağı‘dır. Kaş ve kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri genellikle doğal olarak yapıldığı zaman daha sağlıklı olmaktadır. Doğal olmayan yöntemlerden biri de kirpik uzatma serumu‘dur. Şimdi gelin size bunlar hakkında bilgler vereyim.

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik uzatma özellikle kadınlarda dış görünüş açısından fazlasıyla önemsenir. Uzun kirpiklerin bu anlamda avantaj olduğuna inanılır. Bakıldığı zaman da uzun kirpikli kadınları daha fazla çekici ve etkileyici bulunmaktadır. Bazı kadınlar doğuştan uzun kirpiklere sahip iken, bazı kadınların kirpik yapıları çok kısa olmaktadır. Kısa kirpikli olan kadınlar için ise uygulayabileceği kirpik uzatma yolları evde‘de yapabilmektedirler.

Hızlı Kirpik Uzatma

Öncelikle bu konuda temizlik konusuna dikkat etmeli ve hiçbir şekilde göz makyajı ile uyumamalıyız. Rimel ve eyeliner gibi makyaj ürünleri kirpiklerin hava almasını engeller ve uzamasının önüne geçer. Bu nedenle her gece uyumadan önce mutlaka yüzümüzü güzel bir şekilde temizlemeliyiz. Yine kirpiklerin uzaması beslenme düzeni ile çok alakalıdır. Düzenli bir beslenmesi olan kişilerin kirpiklerinin daha kısa sürede uzadığı bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçektir. Nasıl ki saçların uzaması için beslenmenin önemine dikkat çekiliyorsa, aynı şekilde kirpikler için de beslenme çok önemli olmaktadır.
Kirpik Uzatma Yöntemleri, Kirpik Uzatma Yolları Evde, Kaş Kirpik Uzatma *2020 Güncel Bakım

Uzmanlar saçların uzaması için, saç diplerine yapılan masajın önemine dikkat çeker. Bu durum aynı şekilde kirpikler için de geçerlidir. Kirpik diplerine yapacağınız masaj ile kirpiklerin hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

Hint yağı ve zeytin yağı gibi ürünlerin besleyici özelliğinin olduğu bilinmektedir. Bu gibi besleyici yağları kirpiklere uygulayarak kısa sürede kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz. Her gün gece uyumadan önce bu besleyici yağları bir pamuk aracılığıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde belli aralıklarla kirpiklerinize bu ürünleri kullanabilir ve etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Kirpik Uzatma Serumu

Kaş kirpik uzatma serumu, içinde bulunan formülasyonlar sayesinde çok hızlı bir şekilde kas ve kirpiklerinizi uzatır. İpek kirpik ve kirpik lifting gibi kimsayallar yerine serum kullanmak kirpiklerinizi daha harika ve daha uzun gösterebilirsiniz. 

Kaş Kirpik Uzatma Serumu olarak en çok kullanılan ürünleri sizler için listeliyorum.

1-Dior Diorshow Maximizer 3D Triple Volume Plumping Lash Primer
2-Lilash Purified Eyelash Serum
3-Mavala Double-Lash
4-Shiseido Full Lash Volume Serum

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik uzatma yöntemleri ile iilgili sizlere şunu önerebilirim. İster doğal yollarla isterseniz çeşitli serumlarla uzatıp, gürleştirmeniz mümkün.

Henüz Yorum Yok