GüzellikKadın

Kirpik Bakım Önerileri

Kirpik Bakım Önerileri

Uzun kirpiklerin dikkat çekiciliğini bilmeyen yoktur. Uzun kirpikler sayesinde bakışlarınızda ki ifade güçlenir. Gözlerinizdeki güzellik bakımlı ve uzun kirpikler sayesinde daha da güçlenmektedir. Dolgun ve bakımlı kirpikler çok az makyaja ihtiyaç duyar. Az bir rimel ile kısa kirpiklere göre daha etkileyici olur. Kirpik bakım önerileri nelerdir?

Kirpiklerimize doğal bakım ürünleriyle bakımını sağlamak kirpiklerin uzamasına ve kuvvetlenmesine neden olur. Kirpiklerinizin bakımı düzenli olarak yapmalısınız. Kirpiklerin ömrü üç aydır ve yeniden uzaması ise iki ay kadar bir zaman alır. Kirpikleri çekmek, Kirpiklerde yanlış makyaj malzemesi kullanmak kirpiklere zarar verirdir. Bunun yanı sıra kirpik diplerinde meydana gelen kepeklenme yine kirpiklerin ömrünü kısaltır. Vazelin sayesinde kirpiklerinize bakım sağlayabilirsiniz. Vazelin kirpiklerini hem nemlendirir hem de koparak dökülmesini engeller. Vazelinden az miktar alıp parmaklarınızın yardımıyla kirpiklerinize sürebilirsiniz. Kesinlikle gözlerinize kaçırmayınız.

Hindistan cevizi yağı da hem kaş hem de kirpikleriniz uzamasına ve dökülen kısımların yeniden çıkmasına yardımcı olur. Bir pamuğa Hindistan cevizi yağını damlatıp kirpik diplerinize sürebilirsiniz. Piyasada bazı maskaraların içerisinde vitamin ve besleyici yağlar vardır. Argan yağı ile oluşturulmuş maskaralar kirpiklerini besler. Saçlar için zeytinyağının etkisini bilmeyen yoktur. Kirpikleriniz içinde bu doğal bakım ürününden yardım alabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla sürebilir ve daha sonra durulayabilirsiniz. Badem yağının hem kaş hem de kirpikler için yararını bilmeyen yoktur. Düzenli aralıklarla badem yağını kirpiklerinize sürdüğünüzde farkı göreceksiniz. Gözünüz yanıyorsa geze badem yağını sürüp yatabilirsiniz böylece daha uzun süre badem yağından yararlanabilirsiniz. Hint yağının da mucizevi etkisinden dolayı kirpiklerinizin bakımında kullanabilirsiniz 6 ya da 7 hafta boyunca kullandığınızda sonuçları göreceksiniz.

Kirpiklerinize uzatmak için evde hazırlayacağınız doğal yağ karışımlarını kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında bir çay kaşığı Hint yağı ve bir kaşık badem yağını karıştırabiliriz. Bunları pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Ardından gül suyu ile bunu temizleyebilirsiniz. Tatlı badem yağı ve Hint yağını karıştırarak bu iki yağın etkisinden yaralanabilirsiniz. Size önerilen bu bakım önerilerini düzenli olarak yaparsanız bir etkisini görebilirsiniz aksi takdirde düzensiz yapılan bu serumların bir faydasını göremezsiniz. Düzenli kullandığınızda gür kirpiklere merhaba diyebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu