Güzellik

Kırışıklık Giderici Maskeler

KIRIŞIKLIK GİDERİCİ MASKELER

Kırışıklıklar genelde can sıkıcıdır. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar ortaya inceden çıkar. Kırışıklıklar için piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Bunlar cilt tipine ve yaşa göre değişiklik gösterir. Kırışıklıkların birçok nedeni vardır. Sigara, kahve, genetik yapı, çok su içmemek gibidir. Evde de yapacağımız birçok kırışıklık giderici maskeler vardır.

1)Bu maske için gerekli malzemeler 1 elma,1 yemek kaşığı süt kaymağı ve 2 yemek kaşığı su. Elmayı rendeliyoruz ardından su ve kaymağı karıştırıp kaynatıyoruz. Kaynamaya başladığında elma rendesini de içine ekliyoruz.1 dakika daha bekletip ocağı kapatıyoruz. Soğuyan maskeyi kırışıklık olan yerlere güzelce yedirin. Mimiklerinizi fazla hareket etmeden 1 saat bekleyiniz. Bu maskeyi haftada bir ay kullanın.6 ay boyunca kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2) Bu maske için 1 adet yaş maya ve yarım çay bardağı su gereklidir. Suyu ılıtıyoruz ve mayayı içinde ezerek krem kıvamına getiriyoruz. Bu maskeyi kırışıklık olan bölgelerimize sürüyoruz. Yarım saat bekletmek yeterli olacaktır.  Daha sonra ılık su ile yıkıyoruz. Haftada bir yapılması uygundur.

3) Yoğurt maskesi de severek yapacağınız bir maskedir.1 çay kaşığı sade yoğurt,1 çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı portakal suyu ve yarım muz bize gerekli olan malzemelerdir. Öncelikle muzu çatalla eziyoruz. Sonra tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Bu karışımı yüzümüze parmak uçlarımızla masaj yaparak sürüyoruz.15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız. Cildiniz kuruysa haftada 2 kez yapabilirsiniz.

4) Sütü birçok maskede kullandığımız gibi kırışıklık maskelerinde de kullanabiliriz. Yarım çay bardağı süt ve bir orta boy salatalık gerekli olan malzemelerimiz. Salatalığın suyunu çıkartıp sütün içine karıştırıyoruz. Pamuk yardımıyla kırışıklık olan bölgelere sürüyoruz. Kuruduktan sonra bir kat daha sürüyoruz. Tekrar kurumasını bekleyip yeniden bir kez daha sürüyoruz. Yani 3 kez sürmüş oluyoruz. Son katı sürdükten sonra 10 dakika bekliyoruz ve yıkıyoruz. Haftada bir veya iki kere uygulanması tavsiye edilir.

5) Bir diğer maskemiz için gerekli olan malzemelerimiz 3 yemek kaşığı bal, 1 adet limon suyu ve 1 adet yumurta akıdır. Bal ve limon suyunu güzelce karıştırıyoruz. Sonra içine yumurta akını katıyoruz. Yüzümüze sürüyoruz. Bir müddet bekledikten sonra su ile yıkıyoruz.

6) 1 adet yumurta sarısı,1 yemek kaşığı acı badem yağı ve 1 yemek kaşığı pirinç unuyla yapılan maskede kırışıklıkları gidermektedir. Pirinç unuyla acı badem yağını güzelce harmanlayıp yumurta sarısını ilave ediyoruz. Cildimize sürüp bir süre sonra yıkıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu