Estetik AmeliyatlarSağlık

Kepçe Kulak Ameliyatı ve Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları | 2019

Kulak Estetiği bir çokları için önemli bir estetik. yüz hatlarını ne kadar düzgün olursa olsun, iri ve kepçe tarzı kulaklar tııbi müdahale ile düzeltilebiliyor. kepçe kulak ameliyatı fiyatları ise devlet hastanesi ve özel hastanelere göre değişiklik gösterKepçe kulak kalıtsal bir durumdur ve aslında herhangib bir patolojik olarak değerlendirilmez. Bu bağlamda kepçe kulak ameliyatları estetik ameliyat olarak değerlendirilirler. Dış kulakta patolojik bir durum (travmaya bağlı,yırtılma, enfeksiyon sonucu ekimoz, malignite kaneserojen vs.) varsa budurum zorunlu tıbbi müdahaleye girer ve bu arada estetik cerrahide uygulanabilir.

Kepçe Kulak ile ilgili problemi olan ziyaretçilerimiz için hazırladıüımız yazımızın başlıkları şu şeklide;

 • Kepçe Kulak Nedir ?
 • Ameliyatsız Kepçe Kulak düzeltme Yapılabilir mi?
 • Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatı Nedir  ?
 • Kepçe Kulak Ameliyatları Devlet Hastanesinde yapılır mı?
 • Kepçe KulakAmeliyatları SGK Tarafından Karşılanır mı?
 • Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar ?
 • Kepçe Kulak Ameliyatı kaç saat sürer ?
 • Ameliyat Genel Anestezi Altında mı Yapılır?
 • Kepçe Kulak Amleliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunabilir ?
 • Kepçe Kulak İçin Hangi Branşa Başvurulur ?
 • Kaç Günde Tamamen Sağlıklı Kulaklara Sahip Olabilirsiniz ?
 • Ameliyat sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe Kulak Nedir ?

Kepçe Kulak Ameliyatı ve Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları | 2019 Estetik Ameliyatlar Sağlık
Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak kişinin sağ, sol yada ikisinin birden olması gerekenden büyük, yada dışa doğru çıkıntılı olması durumudur. yandaki resimde de görüldüğü üzere bu tip kulaklar esteik olarak yaşam kalitesini düşürebiliyor. Bu durumdan müzdarip olanlar tıbbi bir müdahale ile bu esteik bozukluktan kurtulabiliyor

Ameliyatsız Kepçe Kulak düzeltme Yapılabilir mi?

Genetik yapıya bağlı olmak kaydıyla bazı özel bandajlar yarıdımı ile kepçek şeklinde olan kulaklar düzeltilebiliyor. Fakat belli süre sonra tekrar eski haline gelme ihtimai yuksek bu bakımdan geçici çözüm olak görülüyor. Ameliyatsız kepçe kulak düzeltme ile ilgili uzman bir hekim ile gosurmeli ve kendi başınıza bir çözüm bulmaya çalışmamalısınız. daha önceki yıllarda benzer bir olarda bir ünlü kepçe kulaklarına kimyasal dokerek düzeltemye çalışmıştı ve neredeyse kulaklarından oluyordu. bu nedenle estetik ile ilgil her rtürlü konuda konusun uzmanı olan doktorlara başvurmalısınız.

Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatı Nedir  ?

Kepçe Kulak yukarıda da bahsettiğimiz üzere kulakların estetik hale getirilmesi için cerrahi operasyon yapılamsı durumudur. Otoplasti ameliyatları olarak adlandırılan bu ameliyatlar plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı hekim tarafından yapılır.

Kepçe Kulak Ameliyatları Devlet Hastanesinde yapılır mı?

Bu ameliyatlar estetik ameliyatlardır. Birçok estetik cerrahi operasyonda olduğu gibi bu ameliyat da Devlet hastanelerinde  yapılır. fakat bu ameliyatlar estetik amaçlı olduğu için özel hastane gibi ücretli olarak yapılabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatları SGK Tarafından Karşılanır mı?

Sosyal güvenlik kurumu sadece tıbbii zorunluluktan doğan hastalıklarınız ile ilgili durumlarda adınıza hastaneye ödeme yapar. Daha önce burun estetiği ameliyatı konusunda da bahsettiğimiz gibi  Estetik amaçlı yapılan tıbbi cererahi operasyonları için ödeme yapmaz. bu bakımdan ilk başvurunuz normal polliklinik muayenesi olarak odeme yapsada, ameliyat için geldiğinizde ücretli olarak kayıt yaptırmanız gerekir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar ?

Yelken kulak olarakta adlandırılan bu postur bozuklukları estetik olarak ücretlidir. kepçe kulak ameliyatı fiyatları ise  devlet hastanelerinde iki şekilde belirlenir

 1. Çift taraflı kepçe kulak düzeltme işemi : Bu işlem için iki kulak birden operasyona alınız fiyatı ise devllet hastanelerinde 1600 TL ile 3200 Tl arasındadır. bunlara yatak hizmeti ve gerekli olan ilaç ve ameliyat malzemeleri dahildir. fakat hekim gerekli gördüğünde başka bir hekimin konsultasyonunu yada operasyonuu talep edebilir. bu ek ücret anlamnıa gelebilir. Özel hastane estetik fiyatlarına baktığımızda da kepçe kulak ameliyatı fiyatları 3000 TL ile 15000 TL arasında operasyon hizmeti alındığını görebiliriz. bu özel hastaneden alacağınız hizmete ve hastanenin kurumlsal yapısına bağllı olarak değişir.
 2. Tek taraflı kepçe kulak düzeltme işlemi : Bu operasyon ise tek kulağın düzeltilmesi işlemidir. bu gelende diğer kulağında proplem olmayıp, travma, hastalık veya genetik sebeplerle bir kulağı diğerinden büyük yada kepçe olanlar için yapılır. tek taraflı kepçe kulak ameliyatı fiyatları ise devlet hastanelerinde 1100 Tl ile 2200 Tl arasındadır. gene özel hastaneleride tek kulak estetik operasyon fiyatı 2000 Tl ile 12000 Tl arasındadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı kaç saat sürer ?

Bu ameliyatlar dış orghan üzerine yapılan bir ameliyat olması sesbebiyle kompikasyon gelişmemesi halinde tek kulak için yarım sat civarıdır. Ameliyat sonrası hastanın uyandırma işlemleri toplamda 2 saat kadar zaman alabilir.

Ameliyat Genel Anestezi Altında mı Yapılır?

Otoplastiler de diğer ameliyatlar gibi önemli bir operasyonlar olması hasebiyle hastanın işlem sırasında hareket etmemesi gerekir. bu bakımdan bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hastanıın genel anestezi altında olması durumu ayrıca kendi konforu ve ameliyat stresinide azalatacağı için hekim tarafından genelde tavsiye edilmektedir.

Kepçe Kulak Amleliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunabilir ?

Yelken Kulak düzeltme yani kulak estetiği ameliyatının ardından hasta önce uyandırma odasına, gerekirse genel cerrahi yoğun bakım servisinie gerekmiyorsada ilgili servise alınırsınız. her türlü durumda doktorunuz amliyat sonrası gözlem ve kontrol için en az 1 gene hastanede kalmanızı isteyecektir. ertesi gün eğer bir komplikasyon yada anormal bir durum yoksa doktor vizitinin ardından muhtemelen taburcu olursunuz.

Kepçe Kulak İçin Hangi Branşa Başvurulur ?

Estetik Maçlı kepçe kulak ameliyatları için plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanına başvurmanı gerekir. Eğer patolojik bir durum varsa oncelikle bu patolojik durumun duzeltilmesi gerekir. bunun içinde genel cerrahi yada Kulak burun boğaz hastalıkları uzmanına görünmeniz gerekir.

Kaç Günde Tamamen Sağlıklı Kulaklara Sahip Olabilirsiniz ?

Yelken Kulay yada kepçek kulak adıyla bilinen postur bozukluğunun düzeltilmesi için ytapılan ameliyat ve hastane yatış süresi kısa olsada, tam iyileşme süreci 1 ayı bulabilir. hastanın yaşına bağlıu oalrak iyileşme süreci uzayabilir. bu sre zarfında gerek görürse zaten ilgili doktor size istraha raporu düzenleyecektir.

Ameliyat sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

tüm ameliyatlarda olduğu gibi kepçe kulak ameliyatı da risk faktörüdür ve azami özen gosterilmesi gerekir. ameliyat sonrası mümkün olduğunda pansumanlar aksatılmamalıdır. eğer ağrı başlarsa , şişlik, kızarıklık gibi bir durum öz konusu ise yaranız enfeksiyon kapmış olabilir. bu bakımdan derhan bir doktora gorunmeli ve gerekiyorsa bunun işiçin tedaviye başlamalısınız.

ameliyat sonrası ilk bir kaç gün yoğun bir ağrnız olacaktır. özelikle deri nin kapanması ssırasında yara bölgesinde kaşıntı olabilir. bu bölgeyi kesinlikle tırnaklarınızla kaşımamalısınız. sorunda kalırsanız da mutlaka hemen pansman yapttırmalısınız

Ameliyattan hemen sonra banya yapılmamalıdır. yara bölgesine gelecek su enfeksiyon için uygun ortam yaratır ve sonra enfeksiyon başlayabilir. buradaki açık yara tahmini 1 hafta kadar sürer sonrasında banyo yapabilirsiniz fakat banyo sonrası oansumanı mutlaka yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu